Ekologické a zdravé svíčky: Proč do nich investovat?

Svíčky z přírodního vosku krásně voní, skvěle vypadají a jsou výborným dárkem k Vánocům nebo k narozeninám pro maminku, babičku nebo kamarádku. Proč vybrat přírodní svíčku a jaký je rozdíl mezi parafínovou a přírodní svíčkou?

OBSAH

Šetrné přírodní svíčky

Přírodní svíčky se vyrábějí z rostlinných vosků (nebo z včelího vosku) a neobsahují škodlivé chemikálie. Oproti konvenčním svíčkám, které často obsahují parafín (ropný produkt), jsou přírodní svíčky šetrné k životnímu prostředí. Používáním přírodních svíček snižujete emise skleníkových plynů a přispíváte k udržitelnosti naší planety.

Při spalování parafínových svíček se uvolňují látky jako benzol a toluen, které mohou mít negativní vliv na vaše zdraví. Naopak přírodní svíčky vyrobené z rostlinných vosků, jako je sójový nebo kokosový vosk, neobsahují toxické látky a přispívají ke zdravějšímu ovzduší v místnosti.

Rozdíl mezi obyčejnou svíčkou a přírodní svíčkou

Hlavním rozdílem mezi obyčejnou svíčkou a ekologickou přírodní svíčkou je použitý materiál pro výrobu. Zatímco obyčejné svíčky jsou často vyrobeny z parafínu, což je vedlejší ropný produkt, ekologické svíčky se vyrábějí z různých přírodních vosků.

Jak se přírodní svíčky vyrábí?

Přírodní svíčky se vyrábějí z různých přírodních vosků. Nejběžnějšími přírodními vosky, které se při výrobě svíček používají, jsou kokosový vosk, sójový vosk a včelí vosk. Pro výrobu přírodních svíček se vosk zpravidla kombinuje s přírodními oleji, vonnými látkami a případně s příměsemi pro dosažení požadovaných vlastností. Směs se pak nalévá do svíčkových forem, kde se ochladí a ztuhne. K výrobě přírodních svíček se často používají tyto vosky:

 • Kokosový vosk: Získává se ze zralých kokosových ořechů. Má nízký bod tání, dlouhou hořlavost a vytváří krásný jasný plamen. Kokosový vosk je šetrný k životnímu prostředí, protože se získává z obnovitelného zdroje.
 • Sójový vosk: Vosk se vyrábí ze sójových bobů a patří mezi další oblíbené přírodní vosky, které se používají k výrobě svíček. Je biologicky odbouratelný a má nízkou teplotu tání. Sójové svíčky hoří čistě a pomalu, což zajišťuje dlouhou životnost svíčky.
 • Včelí vosk: Včelí vosk produkují včely. Dobře hoří a má dlouhou životnost plamene. Včelí vosk dodává svíčkám příjemnou vůni a přírodní barvu. Je třeba dbát na to, aby byl včelí vosk získáván eticky a udržitelně.

Tyto přírodní vosky mají výhodu v tom, že neobsahují ropné produkty a neuvolňují toxické látky při hoření, což je činí ekologickými a zdravotně bezpečnými.

Přírodní vs. parafínové svíčky

Přírodní
 • Ekologické a šetrné k životnímu prostředí
 • Vyráběny z obnovitelných zdrojů jako kokosový vosk, sójový vosk nebo včelí vosk
 • Neobsahují toxické látky a neznečišťují vzduch.
 • Dlouhá životnost plamene a pomalé hoření
 • Příjemné aroma přírodních olejů
 • Esteticky atraktivní vzhled
Parafínové
 • Vyrobeny z parafínu, vedlejší ropný produkt.
 • Při hoření uvolňují toxické látky, jako je benzol a toluen.
 • Znečišťují vzduch v místnosti a mohou negativně ovlivnit kvalitu ovzduší.
 • Krátká životnost plamene a rychlé vyhoření
 • Vzhledově nejsou tak pěkné jako přírodní svíčky.

Investování do přírodních svíček přináší nejen výhody pro životní prostředí, ale také pro vaše zdraví a domácí pohodu. Odpovědný výběr svíček může přispět k vytvoření ekologičtějšího a zdravějšího prostředí u vás doma. Používání parafínových svíček může mít negativní dopad na vaše zdraví a životní prostředí. Výměnou za ekologické a zdravé přírodní svíčky můžete snížit riziko znečištění a vytvořit zdravější atmosféru u vás doma.

Kde koupit krásné přírodní svíčky?

Mezi oblíbené patří svíčky značky Woodwick, které při hoření praskají jako dřevo a krásně voní. Svíčky WoodWick jsou vyrobeny z kvalitních přírodních vosků (sójový vosk, směs sójového a palmového vosku). Tyto vosky jsou šetrné k životnímu prostředí. Velký výběr svíček Woodwick najdete na Notino.cz.

Na Econea.cz zakoupíte voňavé svíčky české značky Rozvoněno. Tyto svíčky jsou vyrobeny z kokosovo-sójového vosku, obsahují esenciální oleje a nádherně voní.

Přeji Vám šťastný výběr. 🙂

Hrasekvlusku.cz

ŠTÍTKY

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0