DOPORUČUJI

Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovými ořechy Cleano

Tento prací gel krásně voní a jestli máte rádi mýdlové ořechy, bude pro vás výborným společníkem pro čisté a voňavé prádlo. Do článku jsem připravila recenzi a hodnocení na tento přírodní prací gel.

Prací gel s mýdlovými ořechy

OBSAH

HODNOCENÍ 10
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
10
Ekologie
10
Jak pere
10

Vlastnosti a balení

Ekologický prací gel velmi jemně vypere všechny druhy prádla a textilu. Obsahuje pouze rostlinné složky a není obohacen o agresivní syntetické detergenty ani umělé vůně. Má veganské složení. Prací gel čistí, zjemňuje a zvláčňuje tkaniny. Jeho přírodní složení minimalizuje riziko podráždění pokožky, stejně tak představuje minimální riziko u citlivých jedinců pro vznik alergických reakcí.

Je ekologicky šetrný, snadno se rozkládá a nepředstavuje vysoké riziko toxicity pro vodní organismy. Díky tomu je vhodný i pro septiky. Gel lze použít při praní v pračce i při ručním praní při různých teplotách. Prát můžete již na 30 °C, ale gel můžete použít i při vyšší teplotě 90 °C. Já peru na ECO program, který trvá přibližně 3,5 hodiny. Gel se osvědčil při praní středně znečištěného prádla. Pokud máte středně tvrdou nebo tvrdou vodu, doporučuji přidat trošku změkčovače vody. Tím se zlepší účinek pracího gelu a nemusíte jej dávat na jedno praní gel tolik.

Prací gel můžete použít například na dětské pleny nebo na dětské oblečení. Je vhodný také na jemné prádlo, avšak na jemné prádlo můžete vyzkoušet prací gel, který je k tomu přímo určený.

Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovými ořechy Cleano
Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovými ořechy Cleano

Účinné složky

 • Aniontové tenzidy (deriváty kokosového oleje – RSPO certifikovaný): Patří mezi povrchově aktivní látky. Rozdělují se na alkylsulfáty, alkylsulfonany, alkensulfonany a mýdla. Používají se ve výrobcích pro osobní péči, hygienu a v čistících prostředcích. Pomáhají odstraňovat nečistoty z pokožky, oblečení a povrchů v domácnosti. V kosmetických výrobcích slouží jako emulgátory a mají ochrannou funkci. Používají se například v pěnách na holení, kde zlepšují klouzavost pokožky a snižují riziko poranění.
 • Neiontové tenzidy (cukerné tenzidy): Povrchově aktivní látky se používají v čisticích a úklidových prostředcích. Snižují povrchové napětí. Obklopují nečistotu a oddělují ji od povrchu, tímto způsobem čistí. Jsou čtyři základní skupiny tenzidů: aniontové, neiontové, kationtové a amfoterní. Neiontové tenzidy jsou rozpustné ve vodě a nemají náboj, což je odlišuje od aniontových. Do této skupiny patří estery, alkylpolyglykosidy a saponiny. Používají se v kosmetice, textilním průmyslu, zemědělství a potravinářství. Jsou šetrné k životnímu prostředí a snadno biologicky odbouratelné.
 • Saponin z mýdlových ořechů: Má stejné účinky jako mýdlo, avšak je šetrnější k pokožce i k životnímu prostředí.

Dávkování

Ruční praní: 35 ml na 10 litrů vody – perte maximálně na 40 °C.

Praní v pračce

Dávkování záleží na tvrdosti vody a také na znečištění prádla. Pokud máte velmi tvrdou vodu, můžete do vody přidat změkčovač. Tento změkčovač pomáhá šetřit prací gel a navíc také zajistí, aby prací gel lépe fungoval.

 • Měkká voda: 55 ml (málo špinavé prádlo)/ 72 ml / 80 ml (silně znečištěné prádlo)
 • Středně tvrdá voda: 72 ml / 90 ml / 107 ml
 • Tvrdá voda: 90 ml / 102 ml / 127 ml
 • Předpírka: + 35 ml

Vlastnosti

 • Objem: 1500 ml
 • Vůně: Bez přidané vůně (voní po mýdle)
 • Praní: V ruce i v pračce
 • Teplota praní: 30 °C až 90 °C
 • Dávkování: 24 dávek
 • Obsahuje jedlou sodu: NE
Prací gel s mýdlovými ořechy
Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovými ořechy Cleano
Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovými ořechy Cleano

Složení

méně než 5% aniontové tenzidy (deriváty kokosového oleje – RSPO certifikovaný), méně než 5% neiontové tenzidy (cukerné tenzidy), saponin z mýdlových ořechů, přírodní aroma, kyselina citrónová, konzervační látka (Potassium Sorbate)

Ekologie

Produkt má certifikát Cruelty Free, který uděluje společnost PETA. Certifikát zaručuje, že produkt nebyl testován na zvířatech. Prací gel je plně odbouratelný, má veganské složení.

Kde gel koupit

Prací gel, ekologický, s mýdlovými ořechy Cleano jsem pořídila na Soaphoria.cz, kde si vyberete z široké nabídky kvalitní a ručně vyráběné přírodní kosmetiky.

DO E-SHOPU ♥
SOAPHORIA: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA ZE SLOVENSKA

♥ Kvalitní přírodní kosmetika – vynikající kvalita
♥ Doprava zdarma nad 1200 Kč
♥ Široký sortiment kosmetiky i drogerie
♥ K OBJEDNÁVCE NAD 1090 KČ DOSTANETE MALÝ DÁREČEK.

Stručné hodnocení

Prací gel velmi jemně a hezky voní. Vůně je nevtíravá a příjemně mýdlová. Gel pere dobře. Na tvrdou vodu je vhodné přidat změkčovač vody. Na málo znečištěné prádlo stačí pouze 55 ml gelu. Na silně znečištěné prádlo je potřeba téměř 130 ml gelu. Gel neobsahuje jedlou sodu. Pere velmi dobře. Na dětské prádlo špinavé od jídla je vhodné nechat prádlo nejprve odmočit. Na běžně znečištěné prádlo stačí velmi dobře. Gel pořídíte na Soaphoria.cz.

TIP: Ke gelu můžete přidat přírodní prací parfém YAYA ORIGINAL. Tento prací parfém je TOP. Nejlepší, co jsem kdy vyzkoušela.

10 HODNOCENÍ
Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovými ořechy Cleano

Prací gel pere velmi dobře. Mírně znečištěné prádlo vypere perfektně a navíc krásně voní. Při praní můžete ke gelu přidat také změkčovač vody. Díky šetrnému složení je gel vhodný také pro citlivou pokožku. Je biologicky odbouratelný, ekologický, má veganské složení a certifikát Cruelty Free.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
10
Ekologie
10
Jak pere
10
KLADY
 • Skvělé složení
 • Vhodné i pro citlivou pokožku
 • Pere velmi dobře.
 • Moc hezky voní - jemně jako mýdlo.
 • Nedráždí pokožku.
ZÁPORY
 • Dávkování - pro velmi znečištěné prádlo a tvrdou vodu a předpírku je potřeba téměř 160 ml gelu, a to je opravdu hodně. Doporučuji přidat změkčovač vody a méně gelu.
 • Doporučuji dokoupit odměrku.
Prací gel s mýdlovými ořechy

Šťastný nákup. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0