DOPORUČUJI

Recenze: Sonett Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo BIO

Tekutý prací gel na bílé a barevné prádlo Sonett má neobyčejné a nevšední složení. Je šetrný k životnímu prostředí i ke tkaninám. Do článku jsem připravila recenzi na tento voňavý gel.

Sonett Univerzální tekutý prací gel

OBSAH

HODNOCENÍ 9.8
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
10
Ekologie
10
Jak pere
9

Vlastnosti a balení

Univerzální tekutý prací gel Sonett je vhodný pro barevné i bílé prádlo. Používat jej můžete již od 30 °C a účinkuje i při 95 °C. Prací gel je určen pro všechny typy textilií, včetně bavlny, lnu, konopí a jejich směsí. Hlavními složkami jsou čisté rostlinné mýdlo, cukrový tenzid a alkoholový sulfát kokosového oleje. Všechny složky jsou šetrné k pokožce a snadno odbouratelné v přírodě. Obsahuje levandulový éterický olej, který velmi hezky a jemně voní. Prací gel je vyroben tak, aby energeticky úsporná metoda výroby nevyžadovala dodatečnou energii na další výrobu a zpracování. Dvoulitrové balení vystačí na vyprání 120 kg suchého prádla. Pokud máte doma tvrdou vodu, je vhodné použít změkčovač vody.

Prací gel pere dobře, ale opravdu je při praní nutné použít změkčovač vody – pokud máte tvrdou vodu. Prací gel je plně odbouratelný a je šetrný k životnímu prostředí. Jestliže se vám nedaří vyprat příliš špinavé prádlo plné skvrn, můžete použít Sonett odstraňovač skvrn. Recenzi najdete zde: Recenze: Sonett Sprej na skvrny BIO.

Recenze: Sonett Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo BIO
Recenze: Sonett Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo BIO

Účinné složky

Rostlinné mýdlo ze slunečnicového či řepkového oleje: Velmi dobře rozpouští špínu, nezatěžuje odpadní vody a díky tomu je také prací gel vhodný pro septiky.

Dávkování

Ruční praní: 40 ml na 5 litrů vody

Praní v pračce

Dávkování záleží na tvrdosti vody a také na znečištění prádla. Pokud máte velmi tvrdou vodu, můžete do vody přidat změkčovač. Tento změkčovač pomáhá šetřit prací gel a navíc také zajistí, aby prací gel lépe fungoval. Dávkování platí pro 4,5 kg prádla.

 • Měkká voda: 50 ml (málo špinavé prádlo)/ 75 ml (silně znečištěné prádlo)
 • Středně tvrdá voda: 60 ml / 100 ml
 • Tvrdá voda: 60 ml / 100 ml + 50 ml změkčovadla

Vlastnosti

 • Objem: 2000 ml
 • Vůně: Obsahuje levandulový éterický olej
 • Praní: V ruce i v pračce
 • Teplota praní: 30 °C až 95 °C
 • Dávkování: 27 dávek
 • Obsahuje prací sodu: NE
Sonett Univerzální tekutý prací gel

Složení

mýdlo z řepkového* nebo slunečnicového oleje* (5 – 15 %), cukrové tenzidy (5 – 15 %), alkoholový sulfát kokosového oleje (5 – 15 %), rostlinný alkohol (etanol) (1 – 5 %), sířený ricinový olej (< 1 %), citrát (< 1 %), esenciální oleje z levandule* (< 1 %), balzamické přísady* (< 1 %), pravotočivě vířená voda (do 100 %). * = z certifikovaného ekologického zemědělství nebo volný sběr v přírodě

Ekologie

Produkt má certifikáty NCP, CSE, Vegan Society. Certifikace NCP (Nature Care Product) je určena pro nepotravinářské výrobky vyrobené z obnovitelných surovin (čisticí prostředky, hygienické výrobky, hračky, svíčky a hnojiva). Tyto produkty obsahují přírodní složky a neznečišťují životní prostředí. Certifikace je udělována společností EcoControl z Německa a zaručuje ekologickou kvalitu a šetrnost vůči přírodě každodenních produktů. Certifikát CSE (Certified Sustainable Economics) představuje standard kvality pro udržitelné řízení firem.

Kde gel koupit

Sonett Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo BIO jsem pořídila na Econea.cz, kde si vyberete z široké nabídky kvalitní ekodrogerie.

DO E-SHOPU ♥
ECONEA AKCE MĚSÍCE: SLEVY 15 % NA VYBRANÉ ZNAČKY

♥ Výhodné akce a slevy minimálně 15 %
♥ Doprava zdarma na vybrané produkty
♥ Široký sortiment kvalitních ekologických produktů
SLEVOVÝ KÓD HHNP248 VE VÝŠI 150 KČ PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ

Stručné hodnocení

Prací gel Sonett velmi hezky a jemně voní po levanduli. Tato vůně se během praní ztratí. Ale ke gelu můžete přidat krásně voňavý prací parfém. Gel ve vyroben způsobem šetrný k životnímu prostředí. Má unikátní složení v podobě cukrových tenzidů a obsahuje mýdlo z řepkového či slunečnicového oleje. Nevýhodou je, že při tvrdé vodě je třeba větší množství pracího gelu. Při praní je vhodné přidat změkčovač vody, aby gel pral lépe.

9.8 HODNOCENÍ
Sonett Univerzální tekutý prací gel

Prací gel velmi hezky voní po levanduli. Prádlo vypere dobře, ale k pracímu gelu je vhodné přidat změkčovač vody. Gel takto lépe pere. Po praní vůně levandule není tolik cítit a prádlo nevoní. Gel je plně biologicky odbouratelný a nemá negativní vliv na životní prostředí. Má zajímavé složení. Na velmi špinavé prádlo je vhodné aplikovat odstraňovač skvrn Sonett.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
10
Ekologie
10
Jak pere
9
KLADY
 • Vynikající přírodní složení
 • Dobře pere, avšak je nutné přidat změkčovač vody.
 • Vhodné také pro citlivou pokožku.
 • Můžete jej použít pro septiky.
ZÁPORY
 • Cena
 • Je vhodné koupit odměrku.
Sonett Univerzální tekutý prací gel

Šťastný nákup. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0