DOPORUČUJI

Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovým práškem Cleano

Ekologický prací gel s mýdlovým práškem Cleano krásně a jemně voní jako kvalitní marseillské mýdlo. Do článku jsem připravila recenzi a tip na výhodný nákup.

Prací gel s mýdlovým práškem

OBSAH

HODNOCENÍ 10
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
10
Ekologie
10
Jak pere
10

Vlastnosti a balení

Ekologický prací gel šetrně pere všechny druhy prádla a textilu. Má veganské složení s rostlinnými ingrediencemi a je bez agresivních syntetických detergentů či umělých vůní. Gel čistí, zjemňuje a změkčuje tkaniny. Díky přírodnímu složení je minimální riziko, že by podráždil pokožku a že by způsobil u citlivých jedinců alergické reakce.

Je biologicky rozložitelný, má nízkou toxicitu pro vodní organismy a je vhodný i pro septiky. Gel můžete používat k praní v pračce i při ručním praní při různých teplotách. Účinně funguje již při 30 °C. Lze s ním prát i při 90 °C. Gel používám na ECO program, který trvá přibližně 3,5 hodiny. Prádlo mám znečištěné středně a gel pere opravdu velmi dobře. Avšak doporučuji přidat k praní změkčovač vody, pokud máte tvrdou vodu. Změkčovač vody pomáhá k tomu, aby prací gel lépe fungoval a abyste jej nemuseli dávat k pracímu cyklu tolik.

Tento prací gel můžete použít například také na dětské pleny nebo na dětské oblečení. Je vhodný také na jemné prádlo, avšak na jemné prádlo můžete vyzkoušet prací gel, který je k tomu přímo určený. Gel vypral i skvrny od rajského protlaku.

Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovým práškem Cleano
Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovým práškem Cleano

Účinné složky

 • Aniontové tenzidy (deriváty kokosového oleje – RSPO certifikovaný): Patří mezi povrchově aktivní látky. Rozdělují se na alkylsulfáty, alkylsulfonany, alkensulfonany a mýdla. Používají se ve výrobcích pro osobní péči, hygienu a v čistících prostředcích. Pomáhají odstraňovat nečistoty z pokožky, oblečení a povrchů v domácnosti. V kosmetických výrobcích slouží jako emulgátory a mají ochrannou funkci. Používají se například v pěnách na holení, kde zlepšují klouzavost pokožky a snižují riziko poranění.
 • Neiontové tenzidy (cukerné tenzidy): Povrchově aktivní látky se používají v čisticích a úklidových prostředcích. Snižují povrchové napětí. Obklopují nečistotu a oddělují ji od povrchu, tímto způsobem čistí. Jsou čtyři základní skupiny tenzidů: aniontové, neiontové, kationtové a amfoterní. Neiontové tenzidy jsou rozpustné ve vodě a nemají náboj, což je odlišuje od aniontových. Do této skupiny patří estery, alkylpolyglykosidy a saponiny. Používají se v kosmetice, textilním průmyslu, zemědělství a potravinářství. Jsou šetrné k životnímu prostředí a snadno biologicky odbouratelné.
 • Mýdlo: Velmi dobře odstraňuje špínu, má výrazné dezinfekční účinky. Vytváří pěnu, odmašťuje a je ideálním společníkem pro čisté prádlo beze skvrn.
Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovým práškem Cleano
Recenze: Prací gel ekologický s mýdlovým práškem Cleano

Dávkování

Ruční praní: 35 ml na 10 litrů vody – perte maximálně na 40 °C.

Praní v pračce

Dávkování záleží na tvrdosti vody a také na znečištění prádla. Pokud máte velmi tvrdou vodu, můžete do vody přidat změkčovač. Tento změkčovač pomáhá šetřit prací gel a navíc také zajistí, aby prací gel lépe fungoval.

 • Měkká voda: 55 ml (málo špinavé prádlo)/ 72 ml / 80 ml (silně znečištěné prádlo)
 • Středně tvrdá voda: 72 ml / 90 ml / 107 ml
 • Tvrdá voda: 90 ml / 102 ml / 127 ml
 • Předpírka: + 35 ml

Vlastnosti

 • Objem: 1500 ml
 • Vůně: Bez přidané vůně (voní po mýdle)
 • Praní: V ruce i v pračce
 • Teplota praní: 30 °C až 90 °C
 • Dávkování: 24 dávek
 • Obsahuje prací sodu: NE
Prací gel s mýdlovým práškem

Složení

5% – 15% aniontové tenzidy (deriváty kokosového oleje – RSPO certifikovaný), 5% -15% neiontové tenzidy (cukerné tenzidy), mýdlo, přírodní aroma, kyselina citrónová, konzervační látka (Potassium Sorbate)

Ekologie

Produkt má certifikát Cruelty Free, který uděluje společnost PETA. Certifikát zaručuje, že produkt nebyl testován na zvířatech. Prací gel je plně odbouratelný, má veganské složení.

Kde gel koupit

Prací gel, ekologický, s mýdlovým práškem Cleano jsem pořídila na Soaphoria.cz, kde si vyberete z široké nabídky kvalitní a ručně vyráběné přírodní kosmetiky.

DO E-SHOPU ♥
SOAPHORIA: PŘÍRODNÍ KOSMETIKA ZE SLOVENSKA

♥ Kvalitní přírodní kosmetika – vynikající kvalita
♥ Doprava zdarma nad 1200 Kč
♥ Široký sortiment kosmetiky i drogerie
♥ K OBJEDNÁVCE NAD 1090 KČ DOSTANETE MALÝ DÁREČEK.

Stručné hodnocení

Prací gel velmi jemně a hezky voní. Vůně je nevtíravá a příjemně mýdlová. gel pere dobře. Na tvrdou vodu je vhodné přidat změkčovač vody. Na málo znečištěné prádlo stačí pouze 55 ml gelu. Na silně znečištěné prádlo je potřeba téměř 130 ml gelu. Gel neobsahuje jedlou sodu. Pere velmi dobře. Na dětské prádlo špinavé od jídla je vhodné nechat prádlo nejprve odmočit. Na běžně znečištěné prádlo stačí velmi dobře. Gel pořídíte na Soaphoria.cz.

TIP: Ke gelu můžete přidat přírodní prací parfém YAYA ORIGINAL. Tento prací parfém je TOP. Nejlepší, co jsem kdy vyzkoušela.

10 HODNOCENÍ
Prací gel ekologický s mýdlovým práškem Cleano

Prací gel pere velmi dobře. Mírně znečištěné prádlo vypere perfektně a navíc krásně voní. Při praní můžete ke gelu přidat také změkčovač vody. Díky šetrnému složení je gel vhodný také pro citlivou pokožku. Je biologicky odbouratelný, ekologický, má veganské složení a certifikát Cruelty Free.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
10
Ekologie
10
Jak pere
10
KLADY
 • Skvělé složení
 • Vhodné i pro citlivou pokožku
 • Pere velmi dobře.
 • Moc hezky voní - jemně jako mýdlo.
 • Nedráždí pokožku.
ZÁPORY
 • Dávkování - pro velmi znečištěné prádlo a tvrdou vodu a předpírku je potřeba téměř 160 ml gelu, a to je opravdu hodně. Doporučuji přidat změkčovač vody a méně gelu. Mně stačila 2 víčka na 8 kg prádla.
 • Doporučuji dokoupit odměrku.
Prací gel s mýdlovým práškem

Šťastný nákup. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0