10 tipů na to, jak nepřibrat o Vánocích

Blíží se Vánoční období a s ním také tučná a sladká jídla. Mnoho lidí o Vánocích přibere nadbytečné kilogramy, které během roku musí shazovat. Jak se vyhnout nežádoucímu nárůstu kilogramů?

OBSAH

Hýbejte se

I během Vánoc je důležité udržovat fyzickou aktivitu. Zkuste si udělat čas na pravidelné procházky, cvičení nebo jiné sportovní aktivity, které vás baví. Tím spálíte kalorie a udržíte se v kondici.

Jezte méně a hlídejte velikost porcí

Hlídejte velikost porcí. Snažte se jíst pomalu a naslouchat svému tělu. Vyvarujte se přejídání večer před spaním. Jete dostatek zeleniny.

Nejezte jídlo, na které nemáte chuť

Vánoční období je spojeno s řadou pokušení, to ale neznamená, že musíte jíst všechno. Vyberte si jídla, která vás skutečně lákají a vychutnejte si je. Nejíme jen kvůli tradici, ale také kvůli potěšení z jídla.

Jezte dostatek bílkovin a vlákniny

Bílkoviny a vláknina vám pomohou udržet pocit sytosti a regulovat hladinu cukru v krvi. Zahrňte do své stravy potraviny jako kuřecí prsa, ryby, celozrnné obiloviny, ovoce a zeleninu. Podívejte se na to, jaké potraviny obsahují nejvíce bílkovin.

TIP: Jestli hledáte chutná proteinová jídla s vysokým podílem bílkovin a bez cukru, vyzkoušejte Victus.cz. Nabízí chuťově velmi dobré těstoviny, slané krekry, tyčinky, koktejly, jídla s přírodními sladidly na bázi stévie, bezlepkové i bezlaktózové pokrmy.

Vyzkoušejte zdravé cukroví

Vánoce jsou proslulé svým cukrovím, ale můžete si připravit i zdravější alternativy. Vyzkoušejte například recepty s nízkým obsahem cukru a použitím zdravějších surovin. Podívejte se na low-carb recepty na vánoční cukroví.

Dostatečně spěte

Kvalitní spánek je důležitý pro udržení zdravého metabolismu a dobrého duševního stavu. Snažte se dodržovat pravidelný spánkový režim a vytvořte si klidné prostředí pro odpočinek.

Nestresujte se

Vánoční přípravy a shon mohou přinést spoustu stresu. Stres může ovlivnit vaši stravu a náchylnost k přejídání. Snažte se najít si čas na relaxaci, meditaci nebo jiné relaxační aktivity, které vám pomohou uklidnit mysl.

Omezte pití alkoholu a také sladkých nápojů

Alkoholické nápoje a slazené nápoje obsahují velké množství kalorií a mohou přispět k přibírání na váze. Zkuste je omezit na rozumnou míru a dávat přednost nealkoholickým nápojům, čajům nebo vodě.

Přeměňte tradiční tučná jídla na zdravější variantu

Mnoho vánočních jídel lze připravit zdravějším způsobem. Používejte například pečení nebo grilování namísto smažení. Místo smetany můžete použít tvaroh nebo jogurt, a zvolte kvalitní oleje nebo máslo.

Udělejte si plán, co budete jíst

Naplánujte si, co budete jíst. To vám pomůže udržet se na správné stravě a vyhnout se nepotřebným přebytečným kaloriím. Můžete také předem připravit zdravé občerstvení, které si s sebou vezmete na návštěvy.

Vánoce jsou časem radosti a oslav, takže si je také užijte. Důležité je najít rovnováhu mezi radováním se z jídla a péčí o své zdraví. S těmito tipy se můžete vyhnout nepříjemnému přibírání na váze a zároveň si užít tu nejkrásnější dobu v roce.

Kde koupit zdravou výživu?

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0