Jak na low carb cukroví? V článku najdete snadné recepty na nejoblíbenější low carb vánoční cukroví. Upečte si vanilkové rohlíčky, linecká kolečka nebo perníčky. Pochutnejte si na nepečených čokoládových kuličkách.

OBSAH

Low carb Vanilkové rohlíčky

80 g mandlové mouky
80 g mletých lískových oříšků
20 g kokosové mouky
70 g másla
1 vejce
vanilkový extrakt (1 lžička nebo vanilkový lusk špetka)
2 lžičky xylitolu (můžete nahradit stévií na pečení)

Na posypání: xylitol nebo stévia

V míse smíchejte všechny sypké ingredience. Rozpuštěné máslo prošlehejte s vajíčkem a smíchejte se sypkou směsí. Po vytvoření těsta jej zabalte do folie a nechte ztuhnout v lednici. Když je těsto tuhé, vytvarujte z něj malé rohlíčky. Rohlíčky pokládejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte v troubě na cca 160 °C horkovzduch. Po upečení nechte rohlíčky na plechu a posypte je xylitolem nebo stévií. Rohlíčky nechte zcela vychladnout a až poté je opatrně sundejte z plechu. Teplé rohlíčky jsou křehké a mohly by se rozpadnout.

Low carb linecké cukroví

  • 100 g mandlové mouky
  • 20 g kokosové mouky
  • 60 g másla
  • 2 lžičky xylitolu (můžete nahradit stévií na pečení)
  • 1 žloutek
  • 4 gramy kypřícího prášku
  • 0,5 lžičky citronové kůry
  • špetka soli

Smícháme sypké ingredience. Rozpustíme máslo, prošleháme s vejcem a přimícháme směs sypkých ingrediencí. Vytvarujeme těsto. Po vytvarování těsta jej nechte odpočívat v lednici alespoň hodinu. Těsto vyválejte a vykrojte tvary cukroví. Tvary cukroví položte na plech vyložený pečícím papírem a pečte na cca 160 °C horkovzduch. Po upečení nechte vychladnout, aby se cukroví nerozpadlo. Poté cukroví ozdobte marmeládou nebo čokoládovou pomazánkou. Vynikající low carb marmeládu koupíte na Aktin.cz, oříškový krém koupíte na Ketodiet.cz.

Low carb perníčky

100 gramů mandlové mouky
1 vejce
10 gramů kakaa na pečení
20 gramů kokosové mouky
40 gramů másla
půl lžičky perníkového koření
špetka skořice
1 lžíce stévie na pečení
půl lžičky kypřícího prášku
půl lžičky jedlé sody

Smícháme sypké ingredience. Rozpustíme máslo, prošleháme s vejcem a přimícháme směs sypkých ingrediencí. Vytvarujeme těsto. Po vytvarování těsta jej nechte odpočívat v lednici alespoň hodinu. Těsto vyválejte a vykrojte tvary cukroví. Tvary cukroví položte na plech vyložený pečícím papírem a pečte na cca 160 °C horkovzduch. Teplé perníčky potřeme rozšlehaným vejcem.

Oříškovo-čokoládové nepečené kuličky

90 gramů mandlové mouky
50 gramů mletých vlašských ořechů
10 gramů kakaa na pečení
20 gramů másla
15 gramů lískových ořechů
15 ml čekankového sirupu
45 ml vody
50 gramů krému čokoládového nebo s lískovými oříšky (proteinový, low carb)

Ingredience smícháme v těsto, ze kterého tvarujeme kuličky. Kuličky pokládejte na plech vyložený pečícím papírem. Kličky můžete obalit v namletých oříškách, kakau, nebo je namočit do extra hořké čokolády bez cukru.

Kde koupit zdravé potraviny?

Velký výběr zdravých potravin najdete na Aktin.cz nebo také v e-shopu Kosik.cz. Vyberte si potraviny vhodné pro dedukční dietu, nízkokalorické potraviny, jídlo vhodné pro diabetiky, bezlepkové potraviny, zdravá sladidla nebo bezlaktózová a či veganská mléka.

TIP: Jestli hledáte chutná proteinová jídla s vysokým podílem bílkovin a bez cukru, vyzkoušejte Victus.cz. Nabízí chuťově velmi dobré těstoviny, slané krekry, tyčinky, koktejly, jídla s přírodními sladidly na bázi stévie, bezlepkové i bezlaktózové pokrmy.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0