8 osvědčených pravidel pro štíhlou postavu, které fungují

Stačí se podívat na Instagram a zavalí vás záplava informací o rychlém hubnutí. Bohužel, ne všechny z nich jsou účinné, zdravé nebo dokonce bezpečné. Pokud hledáte osvědčené a zdravé způsoby, jak dosáhnout štíhlejší postavy, tady je 8 pravidel, která vám mohou pomoci.

OBSAH

Do stravy zahrňte kvalitní bílkoviny

Bílkoviny jsou stavebním kamenem našeho těla. Potraviny, které obsahují dostatek bílkovin, velmi dobře zasytí a zároveň, pokud neobsahují velké množství tuku a cukru, nemusí být kaloricky náročné. Kvalitní bílkoviny najdete například v kuřecím, krůtím nebo králičím mase, rybách, vejci a luštěninách. Tyto potraviny jsou také zdrojem živin, které nám dodávají energii. Osoba, která váží 60 kilogramů, by měla denně sníst přibližně 80 – 120 gramů bílkovin.

Mezi potraviny, které obsahují velké množství bílkovin, patří seitan, quinoa, zelené nezralé sójové boby, vaječné bílky, cottage, tuňák, syrovátkový protein.

Nezapomeňte na Ovoce a zeleninu

Ovoce a zelenina jsou zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, které pomáhají udržovat náš organismus zdravý a silný. Zelenina by měla tvořit zhruba polovinu vašeho jídelníčku, a měla by být různorodá – snažte se jíst co nejvíce druhů a barev. Ovoce by mělo být konzumováno spíše jako doplněk nebo svačina, protože obsahuje více cukru. I když vhodnější je dát si více ovoce než sáhnout po čokoládě nebo nezdravých sušenkách. Ovoce obsahuje antioxidanty. Dopřát si můžete takřka neomezené množství čerstvého ovoce, avšak pozor dejte na slazené šťávy a džusy, které mohou obsahovat vyšší množství přidaných cukrů.

Pravidelně cvičte

Pravidelné cvičení je nezbytné pro spalování tuků a udržení zdravé postavy. Zkuste najít aktivitu, kterou máte rádi – může to být běhání, chůze, jízda na kole, plavání nebo cvičení v posilovně. Pokud nevíte, jaký trénink je pro vás nejlepší, obraťte se na trenéra nebo fitness specialistu. I když se v mnoha článcích dočtete, že základem štíhlé postavy je zdravá strava, tak bez pohybu to nepůjde. Rozhodně ne po čtyřicítce. Navíc pravidelným pohybem děláte něco navíc pro sebe a pro své tělo. Denně nemusíte ujít 10 000 kroků. Zpočátku se každý pohyb navíc počítá. Zátěž a fyzickou aktivitu si můžete přidávat postupně.

Zdravé potraviny, které vás zasytí

Zdravé potraviny jsou klíčem k úspěšnému hubnutí. Pokud jste hladoví, máte tendenci jíst víc, než byste chtěli a než skutečně potřebujete. Častěji sáhnete po nezdravých potravinách. Snažte se jíst potraviny, které vás zasytí na delší dobu – například celozrnné v

Jaké potraviny vás nejvíce zasytí a zároveň si je můžete dopřát při dietě? Zkuste brambory, rybí maso, ovesnou kaši, pomeranče, jablka nebo celozrnné těstoviny. Je důležité vybírat potraviny, které jsou bohaté na vlákninu, aby vám poskytly pocit sytosti po delší dobu. Také se vyhněte potravinám s vysokým glykemickým indexem, jako jsou bílé pečivo a cukrovinky, které vám poskytnou krátkodobou energii, ale rychle budete mít hlad. Místo toho zvolte celozrnné produkty, luštěniny, ořechy a semínka.

TIP: Jestli hledáte chutná proteinová jídla s vysokým podílem bílkovin a bez cukru, vyzkoušejte Victus.cz. Nabízí chuťově velmi dobré těstoviny, slané krekry, tyčinky, koktejly, jídla s přírodními sladidly na bázi stévie, bezlepkové i bezlaktózové pokrmy.

Pravidelná strava po celý den

Je důležité jíst pravidelně po celý den, aby se udržovala vaše hladina cukru v krvi a metabolismus se nezpomaloval. Za den byste měli jíst hned několikrát – den by měl začínat snídaní, poté by měla být svačina, oběd, svačina a večeře.

Místo kalorické limonády pijte čistou vodu

Mnoho lidí si neuvědomuje, kolik kalorií obsahují nápoje, které pijí. Limonády, sladké džusy a energetické nápoje jsou plné cukru a kalorií, což může negativně ovlivnit vaše úsilí o hubnutí. Místo toho byste měli pít hlavně čistou vodu, která je pro tělo nejlepší, hydratuje jej. Do vody můžete přidat plátky citronu, okurky nebo ovoce.

Káva a čaj jsou vhodné při hubnutí

Káva a čaj jsou oba nízkokalorické nápoje, které mohou pomoci při hubnutí. Káva obsahuje kofein, který může zrychlit metabolismus a podporovat spalování tuků. Čaj obsahuje polyfenoly, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a krevního tlaku a zlepšovat metabolismus. Pokud pijete kávu nebo čaj s cukrem a mlékem, dejte si pozor na kalorický příjem a raději zvolte nízkokalorické alternativy – kávu nebo čaj můžete osladit například stévií.

Zcela vynechejte alkohol

Alkohol obsahuje hodně kalorií, které vám při hubnutí nepomáhají. Konzumací alkoholu nejen, že do sebe dostanete zcela prázdné kalorie, ale navíc můžete mít větší chuť k jídlu a snadněji sníte něco nezdravého. Alkohol obsahuje poměrně dosti kalorií, například 1 gram alkoholu obsahuje přibližně 7 kalorií. Kolik kalorií obsahuje alkohol?

  • Suché bílé víno 100 ml – 75 kcal = 150 kcal ve 2 dcl
  • Červené víno 100 ml – 80 kcal = 160 kcal ve 2 dcl
  • Sladké bílé víno – 105 kcal = 210 kcal ve 2 dcl
  • Pivo světlé 10° 100 ml – 37 kcal = 185 kcal v 0,5 l
  • Pivo světlé 11° 100 ml – 41 kcal = 205 kcal v 0,5 l
  • Pivo světlé 12° 100 ml – 44 kcal = 220 kcal v 0,5 l
  • Pivo tmavé 10° 100 ml – 38 kcal = 190 kcal v 0,5 l
  • Rum, vodka, whisky 40 % = 100 kcal v 45 ml
  • Likér = 160 kcal v 45 ml

Pokud si večer dáte dvě sklenky vína nebo tři piva, je to jako kdybyste snědli více než půl tabulky čokolády.

Závěr

Nemusíte se držet přísných diet a hladovět. Stačí jíst zdravě, pravidelně se hýbat, ať už chodit nebo běhat. Jezte kvalitní bílkoviny, ovoce a zeleninu, místo kalorické limonády pijte čistou vodu, káva a čaj jsou vhodné při hubnutí. Nejezte průmyslově zpracované potraviny. K velmi chutným ketodietám patří ty od Ketodiet.cz. Tato dieta je chuťově lepší než ostatní, byť o hodně levnější značky (jako například Ketomix). Dobré jsou také proteinové koktejly od Chiashake.cz. POZOR! Na Ketodiet.cz bývají velké slevy! Vyzkoušejte také Victus.cz.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0