Recenze knihy: Zatmění (Jo Nesbø) – 13.díl

Kniha Zatmění je třináctým dílem v krimi sérii o detektivu Harrym Holeovi. Tentokrát se setkáváme s Harrym, který se vrací domů z Los Angeles po neúspěšném pokusu o sebevraždu. Nicméně místo klidného návratu do života ho čeká vražda dvou mladých žen, za kterou je obviněn známý realitní magnát. Aby zachránil nejen sebe, ale i mnoho dalších, musí Harry do deseti dnů najít pravého vraha. S pomocí svého týmu, který tvoří zkorumpovaný policista, psycholog umírající na rakovinu a bývalý taxikář prodávající kokain, se pustí do vyšetřování, kterého je stále víc a víc. Avšak vraždící šílenec je jim neustále o krok předem a čas neúprosně utíká.

Jo Nesbø opět nezklamal a přináší nám strhující a napínavý příběh plný zvratů a nečekaných událostí. Harry Hole se v tomto díle potýká nejen s temnými stránkami lidské povahy, ale také se svou vlastní minulostí a rozhodnutími, která ho dohnala na samý okraj. Autor se nebojí prozkoumat složité psychologické motivace svých postav, což knize dodává hloubku a autenticitu.

Přestože Zatmění funguje jako samostatný díl, lze si všimnout narážek na dřívější dějové linie a postavy, což jistě potěší fanoušky série. Ať už jste dlouholetými čtenáři Harryho Holea, nebo se s ním teprve seznamujete, tato kniha vám přinese dostatek napětí, záhad a akce, kterou od Jo Nesbøa očekáváte.

Více informací

Série: Harry Hole
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2023, Kniha Zlín
Originální název: Blodmåne, 2022
Překlad: Kateřina Krištůfková
Počet stran: 542
Jazyk vydání: český
Edice: Fleet (179.)
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7662-475-7

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Harry Hole

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0