Recenze knihy: Nůž (Jo Nesbø) – 12.díl

Nůž od Jo Nesba je dvanáctým dílem v krimi sérii s detektivem Harrym Holem v hlavní roli. Tentokrát se setkáváme s Harrym v naprosto zbídačelém stavu – ztratil všechno, co měl rád, a ocitl se na dně láhve s alkoholem. Probuzení s kocovinou a krvavými stopami na rukou ho vrhá do zmatku a postupně mu začínají vyplouvat na povrch hrůzné události z předešlého večera.

Jo Nesbø nás opět zasvěcuje do temných zákoutí Harryho Holea, jehož osud se zdá být zapeklitější než kdy dříve. Harry se potýká nejen s vnitřními démony a ztrátou identity, ale musí čelit i nové hrozbě v podobě svého dávného nepřítele Sveina Finneho. To vše ho nutí přemýšlet o své budoucnosti a o tom, zda má smysl se ještě snažit vzchopit a čelit nebezpečím.

Příběh je dojemný a hluboce emotivní, přičemž Nesbø se nebojí ukázat temnou stránku lidského charakteru. Kombinuje napětí vyšetřování s Harryho osobním vnitřním bojem, což činí knihu nejen napínavou detektivkou, ale i psychologickým dramatem. Nesbø zůstává věrný svému stylu, a kniha nabízí kombinaci šokujících zvratů, strhujícího děje a výrazných postav.

Pro fanoušky série o Harrym Holeovi je Nůž další zásadní kapitolou v jeho životním příběhu, která ho vtahuje do víru událostí a osudových rozhodnutí. Jo Nesbø opět potvrzuje svůj talent pro psaní vynikajících a chytlavých kriminálních příběhů, a Nůž je skvělým důkazem, proč patří mezi nejoblíbenější autory žánru.

Více informací

Série: Harry Hole
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2019, Kniha Zlín
Originální název: Kniv, 2019
Překlad: Kateřina Krištůfková
Počet stran: 584
Jazyk vydání: český
Edice: Fleet (146.)
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7473-877-7

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Harry Hole

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0