Recenze knihy: Vepsáno krví vlastního srdce (Diana Gabaldon) – 8.díl

Vepsáno krví vlastního srdce je ohromující a napínavé pokračování v historické sáze Cizinka. Diana Gabaldon se ukazuje jako mistryně slova a zasazuje své postavy do neuvěřitelně komplexních a dojemných situací. Děj knihy čtenáře přenáší do roku 1778, kdy se svět zdá být vzhůru nohama a Britská armáda čelí pronásledování. V této doby se odehrávají osudy Claire Fraserové a její rodiny, kteří čelí bouřlivým událostem během revoluce. Claire má za sebou neuvěřitelné rozhodnutí – vstala z mrtvých a vrátila se do života svých milovaných, ale nyní se musí vyrovnat s následky svých rozhodnutí.

Claireina minulost se střetává s její přítomností, když se dozvíme o neočekávaném rodinném spojení a složitých vztazích mezi jejími manžely. Jamie Fraser, její první manžel, který vstal z mrtvých, se ocitá v rozporu se svým přítelem lordem Johnem Greyem, který se oženil s Claire během jeho nepřítomnosti. Tato složitá trojúhelníková situace vytváří intenzivní napětí a dramatické momenty.

Gabaldon nešetří emocionálními konflikty a dramatickými situacemi, ať už ve 20. století, kde potomci Claire čelí hrozbám a změnám, nebo v minulosti, kde se odehrávají životně důležité okamžiky. Postavy knihy jsou plné hloubky a jejich osudy čtenáře vtahují do příběhu až do samého srdce. Jazyk a atmosféra knihy jsou opět bezchybné. Gabaldon dokáže s precizností zachytit historické prostředí, politické události a emotivní prožitky postav, čímž vytváří autentický a poutavý příběh.

Více informací

Série: Cizinka / Outlander
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno: 2020, Omega
Originální název: Written in My Own Heart’s Blood, 2014
Překlad: Kateřina Heřmanová
Počet stran: 1248
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7390-275-9

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Cizinka 

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ŠTÍTKY

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0