Recenze knihy: Ledový dech (Diana Gabaldon) – 6.díl

Ledový dech je napínavé a dojemné pokračování v epické historické sáze Cizinka od Diane Gabaldon. Autorka nás opět vtahuje do zapleteného světa Jamieho Frasera a jeho rodiny, když se odehrávají osudové události před americkou revolucí. Je rok 1772 a americká revoluce se blíží. Povstání a nepokoje zmítají kolonie a Jamie Fraser je výzýván guvernérem, aby sjednotil zámořské kolonie, které stále patří Královské koruně. Jamie však ví, že v průběhu tří let kolonie vyhlásí nezávislost a loajální králi budou stát před složitými volbami. Situace je plná napětí a nejistoty, a Jamie musí čelit velkým rozhodnutím ohledně budoucnosti.

Claire, Jamieho manželka, ví z novinového výstřižku z roku 1776, že se v budoucnosti něco strašného stane s jejím milovaným manželem a jeho rodinou. Snaží se předpovězeným událostem zabránit, ale cestování časem může mít nečekané důsledky. Budoucnost rodiny Frasierových se zdá být plná temnoty a nebezpečí. Gabaldon ukazuje svůj dar pro psaní detailních a emotivních scén. Její schopnost zachytit atmosféru historické doby a emocionální stavy postav nás vtahuje do příběhu a nechává nás prožívat každou situaci společně s hrdiny. Kniha Ledový dech čtenářům nabízí mix dobrodružství, politických intrik a vztahů, které jsou pevně provázané s historickým pozadím.

Napětí v příběhu se stupňuje a čtenáři jsou drženi v neustálém očekávání, co se stane dál. Gabaldon nás opět nechává zamilovat se do postav, které jsou plné hloubky a lidskosti, ať už se ocitají v minulosti nebo v budoucnosti.

Více informací

Série: Cizinka / Outlander
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno: 2019, Omega
Originální název: A Breath of Snow and Ashes, 2005
Překlad: Blanka Chocová
Počet stran: 1568
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7390-273-5

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Cizinka 

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0