Recenze knihy: Bubny podzimu (Diana Gabaldon) – 4.díl

Bubny podzimu jsou dalším neodolatelným pokračováním v epické sáze Cizinka od Diane Gabaldon. Příběh nás opět vtahuje do doby osídlování amerických kolonií, kde se Claire a Jamie Fraser snaží najít nový život po svém útěku ze Skotska. Kniha navazuje na děj předchozího románu Mořeplavec, kdy se Claire a Jamie společně s Fergusem a Ianem ocitají v Georgii roku 1765. Jejich cesta pokračuje do Charlestonu a Wilmingtonu, než se usadí v kopcích severní Karolíny, kde doufají, že najdou klid a štěstí ve svém novém domově.

Současně se příběh soustřeďuje na Claireinu dceru, Briannu Ellen Randallovou, a jejího nápadníka, Roger Wakefielda, kteří zůstávají ve 20. století. Brianna musí čelit osamělosti, když se její matka vrátila do minulosti, a současně touží poznat svého otce, kterého nikdy nepotkala. Náhodný objev tragického historického události však změní všechno. Přesvědčí Briannu, že by se měla vrátit v čase a zachránit své rodiče. Roger ji následuje na této riskantní cestě.

Gabaldon opět exceluje ve svém schopnosti spojit historické detaily s dobrodružstvím, romantikou a napětím. Její poutavý styl vykreslení postav a atmosféry nás vtahuje do každé scény, a čtenáře drží v neustálém napětí, co se stane dál. Claire a Jamie stále zůstávají nezapomenutelnými hrdiny, jejichž láska a odvaha oslovují srdce čtenářů. Brianna a Roger jsou zajímavými a komplexními postavami, kteří nás také zaujmou svými rozhodnutími a statečností.

Bubny podzimu jsou dalším úžasným dílem, které čtenáře vtahuje do dobrodružství, plného emocí a nečekaných zvratů. Diana Gabaldon opět ukazuje svůj talent pro psaní poutavých historických románů.

Více informací

Série: Cizinka / Outlander
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno: 2018, Omega
Originální název: Drums of Autumn, 1996
Překlad: Jarmila Doubravová
Počet stran: 1176
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7390-271-1

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Cizinka 

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0