Recenze knihy: Hořící kříž (Diana Gabaldon) – 5.díl

Hořící kříž je dalším dojemným a napínavým dílem v sérii Cizinka od Diane Gabaldon, který čtenáře vtáhne do světa cestování časem a vášnivých osudů Claire a Jamieho. Příběh čtenáře zavádí do roku 1771, kdy válka je na spadnutí a revoluce se blíží, přičemž Claire stále zůstává cizinkou putující časem.

Claire je obyčejná žena narozená v roce 1918, která během druhé světové války pracovala jako sestra a nečekaně se ocitla na skotské vysočině v roce 1743. Její znalost budoucnosti jí umožnila přežít a najít lásku v podobě Jamieho. Jejich spojení je silné, ale zároveň nebezpečné, neboť Claire ví o událostech, které se teprve stanou. Její rozhodnutí ovlivňují nejenom jejich osudy, ale i osudy těch kolem nich. Gabaldon čtenáře opět okouzlí svým mistrovstvím ve vykreslování historického prostředí a atmosféry, která čtenáře vtahuje do doby osídlování a příprav na válku. Její schopnost spojit dobrodružství, romantiku a napětí drží čtenáře v neustálém napětí, co se stane dál.

Postavy Claire a Jamieho jsou stále srdceryvnými hrdiny, jejichž láska a oddanost si získává srdce čtenáře. Claire je silnou a nezávislou ženou, která čelí výzvám, které přináší cestování časem. Jamie je vášnivým bojovníkem, který se snaží chránit svou rodinu a svou zemi. Společně čelí nebezpečím, která jim přináší budoucnost, a snaží se plout proti proudu, aby udrželi svou lásku a rodinu pohromadě.

Hořící kříž je úžasným dílem Diane Gabaldon, které čtenáře pohltí a nabídne mu velkou dávku dobrodružství a vášně. Pokud jste si zamilovali předchozí díly série nebo hledáte historický román s prvky fantasy, Hořící kříž je knihou, kterou si rozhodně nenechte ujít. Připravte se na dojemné a napínavé čtení.

Více informací

Série: Cizinka / Outlander
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Omega
Originální název: The Fiery Cross, 2001
Překlad: Jana Novotná
Počet stran: 1488
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7390-272-8

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Cizinka 

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0