Recenze knihy: Mořeplavec (Diana Gabaldon) – 3.díl

Mořeplavec je dojemným a vzrušujícím pokračováním knih Cizinka a Vážka v jantaru od Diane Gabaldon. Pokud jste si oblíbili příběh Claire a Jamieho, rozhodně byste neměli vynechat tento poutavý díl, který čtenáře vtáhne do kouzelného světa cestování časem a vášnivých vztahů.

Příběh čtenáře znovu zavede do 18. století, kde se Claire setkala s galantním Skotem, Jamie Fraserem. Jejich vzájemné sympatie byly silné a Claire s ním otěhotněla. Poté však musela vrátit do své doby, aby zde porodila a vychovala krásnou dceru. Domnívala se, že Jamie zahynul v bitvě u Cullodenu, ale její srdce stále toužilo po jeho přítomnosti.

Osud však má jiné plány a prozradí jí, že Jamie přežil. Claire se svou dcerou se rozhodne vrátit do 18. století, aby zůstala s milovaným Skotem. Jejich láska musí čelit těžkým zkouškám, které jim připravuje osud a nebezpečné intriky v rozpolceném Skotsku. Diana Gabaldon opět dokazuje svůj talent pro vyprávění složitých a dojemných příběhů. Její schopnost zachytit emocionální hloubku postav a prostředí historické doby je zase na vrcholu. Claire a Jamie jsou stále nezapomenutelnými hrdiny, jejichž láska a oddanost si získávají srdce čtenářů.

Mořeplavec čtenáře vtáhne do poutavého příběhu plného dobrodružství, vášně a dramatických zvratů. Autorka předkládá promyšlený a napínavý děj. Claire a Jamie se ocitají v nebezpečných situacích, ale jejich síla a oddanost druhému dává naději, že dokážou překonat veškeré překážky.

Více informací

Série: Cizinka / Outlander
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2017, Omega
Originální název: Voyager, 1993
Překlad: Robert Dastych
Počet stran: 1004
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7390-270-4

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Cizinka 

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0