Recenze knihy: Cizinka (Diana Gabaldon) – 1.díl

Cizinka je úchvatný historický román. Autorka Diana Gabaldon připravila čtenáři fascinující cestu časem, kdy se setká se dvěma nezapomenutelnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Příběh začíná v roce 1945, kdy se Claire, bývalá zdravotní sestra armády, vrací z války a chystá se na druhé líbánky se svým manželem. Při prohlídce tajemných kamenných ruin však záhadným způsobem cestuje časem a ocitá se ve Skotsku v roce 1743, v období neklidů a válek mezi skotskými nájezdníky a anglickou vládou.

Gabaldon se dokonale vyrovnává s náročným úkolem zachytit atmosféru a život v historickém Skotsku. Její popis krajiny, kultury a politických intrik jsou detailní a živé, což poskytuje čtenářům úžasně autentický zážitek. Claire je fascinující protagonistkou, která musí v novém časovém období čelit nejen nebezpečím a intrikám, ale také rozhodnutí, co je pro ni skutečně důležité – zůstat v minulosti nebo se pokusit vrátit domů.

Ale nejdůležitější je samozřejmě láska. Vzájemné pouto mezi Claire a Jamiem je hluboké a emotivní. Jejich složité rozhodování a touha po sobě vytváří dojemné napětí, které udržuje čtenáře v napětí na každé stránce. Jamie Fraser je vykreslen jako statečný a galantní skotský válečník s láskyplným srdcem, který snadno získává sympatie čtenářů.

Autorka se nebojí vystavovat své postavy realistickým emocím a konfliktům, což je činí ještě živějšími a srozumitelnějšími. Jejich rozhodnutí mají vážné důsledky, a to dělá z Cizinky opravdu poutavé a napínavé čtení. Skvěle napsaný příběh, kombinace historických faktů a romance, spolu s hlubokými a složitými postavami dělá z této knihy opravdový klenot mezi historickými romány.

Více informací

Série: Cizinka / Outlander
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2015, Omega
Originální název: Outlander, 1991
Překlad: Marie Fulková
Počet stran: 712
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7390-268-1

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Cizinka 

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0