Recenze knihy: Sněhulák (Jo Nesbø) – 7.díl

Sněhulák od Jo Nesba je sedmým dílem krimi série s detektivem Harrym Holem v hlavní roli. Děj knihy se odehrává v listopadu, kdy v Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů a udivuje se nad krásným sněhulákem postaveným v zahradě, avšak nikdo z její rodiny ho nepostavil. Ráno je Birte pryč, zmizela bez stopy, jen sněhulák má kolem krku její šálu. Tím začíná záhadný případ, který dostává Harry Hole na svůj stůl.

Sněhulák je další skvělý detektivní román od Jo Nesbøa. Příběh je poutavý, plný zvratů a tajemství, které drží čtenáře v neustálém napětí a na špičkách. Harry Hole se vydává na nebezpečnou cestu za odhalením tohoto sériového pachatele, který postupně unáší a vraždí vdané ženy. Kniha je napínavější než předchozí díly série a náročnější na soustředění. Komplikovaná zápletka a nečekané zvraty přitahují pozornost a čtenáři jsou nadšeni, jak se příběh postupně odhaluje.

Harry Hole je opět velmi sympatickou a komplexní postavou, která se vyrovnává se svými osobními démony a profesionálními výzvami. Kolegyně Katrine Brattová přináší do příběhu zajímavý protějšek a vztah mezi nimi přidává na zajímavosti a napětí.

Skvělý kriminální román od Jo Nesbøa, který potěší fanoušky žánru i nové čtenáře. Poutavý příběh, promyšlená zápletka a skvěle vystavěné postavy dělají z této knihy skvělou volbu pro všechny milovníky detektivních románů.

Více informací

Série: Harry Hole
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2012, Kniha Zlín
Originální název: Snømannen, 2007
Překlad: Kateřina Krištůfková
Počet stran: 510
Jazyk vydání: český
Edice: Fleet (29.)
Autor obálky: Lucie Mrázová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-87497-45-6

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Harry Hole

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0