Recenze knihy: Spasitel (Jo Nesbø) – 6.díl

Spasitel od Jo Nesba je šestým dílem v sérii kriminálních románů s detektivem Harrym Holem v hlavní roli. Příběh začíná událostí ze srpna 1991, kdy je na letním táboře Armády spásy znásilněna čtrnáctiletá dívka. Děj se ale rychle posouvá do současnosti, do adventní atmosféry Osla, kdy Armáda spásy pořádá předvánoční koncerty a rozdává polévku potřebným. Avšak na jednom z těchto koncertů dojde k tragické události, kdy voják při distribuci polévky je zastřelen.

Spasitel je úžasná detektivka s napínavým a promyšleným příběhem. Autor zavede čtenáře do zimního Osla a světa detektivní práce Harryho Holea, což dodává příběhu autentičnost a atmosféru. Zápletka je plná nečekaných zvratů a napětí, což udržuje čtenáře v pohotovosti a touze dozvědět se, jak se případ vyřeší. Kniha je skvělá detektivka s poutavým dějem, i když na samém začátku se může v ději čtenář trošku ztratit. Harry Hole opět předvádí své dovednosti a je radost sledovat jeho postup v rozkrývání složitého případu.

Kvalitní a čtivá kniha nezklame milovníky detektivek. Jo Nesbø opět potvrzuje svůj talent pro psaní poutavých kriminálních příběhů, a pokud jste fanoušky detektivních románů, určitě byste si tento díl neměli nechat ujít.

Více informací

Série: Harry Hole
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2012, Kniha Zlín
Originální název: Frelseren, 2005
Překlad: Kateřina Krištůfková
Počet stran: 528
Jazyk vydání: český
Edice: Fleet (26.)
Autor obálky: Lucie Mrázová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-87497-08-1

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Harry Hole

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0