Recenze: Duchové rodiny Folcroftů (Darcy Coates) – 3. díl

Duchové rodiny Folcroftů od Darcy Coates je dalším povedeným dílem, které nás zavádí do tajemného světa paranormálního hororu. Tento příběh se odlišuje od autorčiných předchozích duchovních románů tím, že se zaměřuje na detektivní prvek a strašidelnou atmosféru kolem malých dětí. Hlavní postavy, Tara a Kyle, se ocitají v neznámém prostředí u svých prarodičů po tragické autonehodě matky. Zpočátku působí dědeček a babička vstřícně a přívětivě, ale brzy začnou přicházet zvláštní události, které napovídají, že v tomto domě není vše tak, jak se zdá. Autorka dokázala mistrně vytvořit napínavou atmosféru, když bouře přeruší telefonní spojení a prarodiče začnou vykazovat podezřelé chování.

Pátrání po tajemstvích domu a rodiny Folcroftových dodává příběhu dynamiku a zvědavost. Naleznutý deník a zamčené místnosti vyvolávají otázky, a čtenář je tak vtahován do pátrání po skrytých pravdách. Děti, které jsou vystaveny nebezpečí, přinášejí do příběhu další emocionální rovinu, což posiluje náš soucit s nimi. Darcy Coates opět prokázala svůj talent pro vykreslování strašidelných prostředí a děsivých situací.

Autorka taktéž chytře využívá detektivní prvek, který nás nutí pátrat společně s hlavními postavami a odhalovat pravdu. Příběh vás pohltí a nepustí až do poslední stránky.

Více informací

Série: Strašidelné domy
Žánr: Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno: 2020, Fobos
Originální název: The Folcroft Ghosts, 2017
Překlad: Vendula Šumanová
Počet stran: 208
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Sabina Chalupová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7642-544-6

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Strašidelné domy

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0