Recenze knihy:  Gump – Pes, který naučil lidi žít

Kniha Gump – Pes, který naučil lidi žít vypráví neotřelý a dojemný příběh očima toulavého psa jménem Gump. Autor Filip Rožek se v knize zaměřuje na skutečnost, že bychom měli vnímat a starat se o to, co se děje kolem nás, ačkoli nás to přímo neovlivňuje. Příběh Gumpa je plný dobrodružství, emocí, které pejsek zažívá na své strastiplné cestě.

Filip Rožek, který sám dlouhodobě pomáhá bezdomovým psům a organizuje dobročinné akce na jejich záchranu, umí popsat příběh uvolněně a pravdivě. Jeho zkušenosti s pejsky se promítají do děje knihy a jsou autentické. Přestože je kniha tenká, je čtivá a hezky napsaná. Je plná emocí, okamžiků. Knihu obohatily ilustrace od Weroniky Gray.

Příběh je vyprávěn očima pejska Gumpa, o kterého pečuje bezdomovec Béďa. Čtenář sleduje jeho život plný dobrodružství, setkání s různými lidmi a naděje na nalezení lásky a nového domova. Autor se nevyhýbá tomu, že ne všichni lidé jsou ochotni podat pomocnou ruku a že někteří lidé mohou způsobit psům bolest. Gump – Pes, který naučil lidi žít je kniha, která osloví děti i dospělé čtenáře. Autor se snaží otevřít čtenářům oči a ukázat jim, že každý z nás může pomoci a přispět ke šťastnějšímu životu psů.

Více informací

Žánr: Literatura česká, Příroda, zvířata, Příběhy
Vydáno: 2019, Kontrast
Počet stran: 136
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Weronika Gray
Autor obálky: Weronika Gray
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7642-100-4

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0