Jak posílit imunitu betaglukany + TOP 5 produktů

Betaglukany mají vynikající schopnost posilovat imunitní systém. Co přesně jsou betaglukany a jak mohou pomoci posílit imunitu? V článku najdete zajímavé informace a také tipy na doplňky stravy s betaglukany (vyzkoušené a otestované).

OBSAH

Co jsou betaglukany?

Betaglukany jsou polysacharidy, což jsou složité sacharidové sloučeniny, které se skládají z mnoha cukerných jednotek spojených mezi sebou. Vyskytují se přirozeně v různých zdrojích potravin, jako jsou kvasnice, oves, ječmen nebo houby. Mezi nejúčinnější formy betaglukanu je ten získaný z kvasnic Saccharomyces cerevisiae, který je známý pro svou schopnost stimulovat imunitní odpověď těla.

TOP 5 produktů

IMUNIT Hlíva ústřičná 800 mg s rakytníkem a echinaceou

Obsahuje  obě hlavní formy beta-glukanů,  a to jak beta-1/3,1/4-D  glukan, tak beta-1/3, 1/6-D glukan, 800 mg ve 2 kapslích

GS Probio Glukan

 Dvojnásobná síla probiotik a betaglukanu s vitaminem D3 a selenem. Vhodný pro dospělé a děti od 3 let

Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem

Hlíva ústřičná v kombinaci s rakytníkovým olejem, 600 mg / 236,4 mg betaglukanu ve 2 kapslích

Hlíva ústřičná + Lactobacily

Hlíva, šípek a lactobacily, 330 mg směsi Hlíva ústřičná + lactobacily + vitamin C / 236,4 mg betaglukanu ve kapslích

Beta 1,3 D -Glukan – Hlíva ústřičná

Extrakt z hlívy ústřičné (50 % polysacharidů), 600 mg 1 kapsle

Jak užívat betaglukan?

Pro dosažení optimálních výsledků je důležité užívat betaglukan správným způsobem. Na každém doplňku stravy s betaglukanem je přesně uvedeno, kolik tobolek a kdy je užívat. Záleží na tom, jaký betaglukan užíváte a jak je silný. Některé doplňky stravy se užívají 1x denně, jiné až 3x denně. Podívejte se na recenze betaglukanů a vyberte si podle recenzí pro vás ten nejvhodnější produkt. Správné dávkování betaglukanu je důležité pro dosažení optimálních výsledků. Dávkování se může lišit v závislosti na konkrétním betaglukanu a jeho koncentraci.

Jak dlouho užívat betaglukan?

Doba užívání betaglukanu se může lišit v závislosti na individuálních potřebách a zdravotním stavu. Obecně se doporučuje užívat betaglukany pravidelně po dobu několika týdnů až měsíců, abyste pozorovali jejich dlouhodobé přínosy pro imunitní systém. Některé betaglukany jsou určeny pro celoroční užívání, jiné se užívají pouze 2 až 3 měsíce.

Přírodní betaglukany

Pokud preferujete přírodní produkty, můžete využít doplňky stravy s betaglukany z přírodních zdrojů, jako jsou kvasnice, oves a houby. Velký výběr betaglukanů najdete na Lekarna.cz.

Betaglukan nežádoucí účinky

Betaglukany jsou obecně dobře tolerovány a mají minimální vedlejší účinky. Nicméně, jako u každého doplňku stravy nebo léku, mohou se vyskytnout některé individuální reakce. Mezi možné nežádoucí účinky betaglukanů patří nadýmání nebo průjem. Pokud se u vás objeví jakékoli nežádoucí účinky po užívání betaglukanu, měli byste se poradit s lékařem.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0