Recenze knihy: Predátor (Jan-Erik Fjell) – 4. díl

Predátor (Rovdyret, 2014) je čtvrtým detektivním románem norského autora Jana Erika Fjella z oblíbené série s detektivem Antonem Brekkem a přináší čtenářům další dávku nečekaných zvratů a spletitých příběhů.

Příběhu dominuje hlavní postava, detektiv Anton Brekke, který se musí vypořádat s novým zapeklitým případem. Oscar Fiva je odsouzený za vraždu svého přítele Henrika Zahla. Avšak stále tvrdí, že je nevinný. Policie nikdy nenašla tělo oběti. Avšak, když se Zahl najednou objeví, vyvolá to skandál. Současně policie najde tělo nedávno zavražděné oběti. Detektiv Anton Brekke je pověřen vyšetřováním. Do Norska zatím přijíždí nájemný vrah, aby splnil úkol od osoby, která už nežije.

Jan Erik Fjell představil vynikající román po vypravěčské stránce. Čtenář se nenudí a napětí udržuje až do samotného konce. Autor se pohybuje mezi minulostí a současností, informace dávkuje čtenáři velmi postupně. Postavy a děj je vykreslen tak, aby příběh dostal hloubku a čtenář se do něj ihned začetl. Jednoduše jej vtáhne do děje.

Více informací

Série: Detektiv Anton Brekke
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno: 2021, Omega
Originální název: Rovdyret, 2014
Překlad: Martin Nagy
Počet stran: 400
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Alette Bertelsen
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7585-191-8

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ. AKČNÍ BALÍČEK ČTYŘ KNIH NAJDETE ZDE.

Série Anton Brekke

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0