Recenze knihy: Švábi (Jo Nesbø) – 2.díl

Kniha Švábi od Jo Nesba je druhým dílem detektivní série o Harrym Holeovi, který se tentokrát ocitá v Thajsku, kde má vyšetřovat záhadnou vraždu norského velvyslance. Příběh začíná napínavě a prostředí bangkokského nevěstince poskytuje zajímavý rámec pro děj. Celý případ se zdánlivě zdá být jen o jedné náhodné vraždě, ale brzy se ukáže, že za zdmi se skrývá cosi temného a nebezpečného, co nesnese denní světlo.

Kniha je propracovanou detektivkou s atraktivním prostředím, které čtenáře vtáhne do děje. Hlavní postava Harry Hole je sympatická a brilantní detektiv, což dodává knize na kvalitě. Skvělé severské krimi s překvapivými zvraty v ději nezklame fanoušky detektivních románů.

Autor Jo Nesbø se znovu ukázal jako mistr v tom, jak vtáhnout čtenáře do děje a stvořit napínavý a záhadný příběh. Někteří čtenáři uvádějí, že si kniha četla lépe než předešlý díl, a těší se na další dobrodružství detektiva Harryho Holea.

Kniha je hodnocena jako další úspěšný titul série a příjemné čtení pro milovníky detektivek, kteří si užívají záhadných příběhů a postav s hlubokými charaktery. Jo Nesbø opět potvrzuje svou reputaci vynikajícího spisovatele a zachovává zájem o další díly série o Harrym Holeovi.

Více informací

Série: Harry Hole
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2013, Kniha Zlín
Originální název: Kakerlakkene, 1998
Překlad: Kateřina Krištůfková
Počet stran: 394
Jazyk vydání: český
Edice: Fleet (41.)
Autor obálky: Lucie Mrázová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7473-084-9

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Harry Hole

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ŠTÍTKY

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0