Recenze knihy: Netopýr (Jo Nesbø) – 1.díl

Netopýr od Jo Nesba je prvním dílem detektivní série o Harrym Holeovi. Příběh začíná, když v Austrálii najdou mrtvou norskou dívku. Vše naznačuje, že byla znásilněna a zavražděna. Osloské policejní ředitelství vysílá do Sydney detektiva Harryho Holea, aby pomohl s vyšetřováním tohoto brutálního případu. Hlavní hrdina postupně proniká do světa zločinu, setkává se s pasáky, drogovými dealery, prostitutkami, transvestity, cirkusáky a boxery. Zároveň se seznamuje s legendami původních Austrálců a jejich symboly, jako je právě netopýr, který má zvláštní význam jako symbol smrti.

Netopýr je detektivním thrillerem, který zaujal čtenáře po celém světě. V roce 1997, kdy byl poprvé vydán, se ihned stal bestsellerem. Jo Nesbø dovedně kombinuje napínavý děj s australskými reáliemi, což dodává knize zajímavý prvek autentičnosti. Hlavní postava Harryho Holea je velmi zajímavá, ale zároveň nečekaná. Je alkoholikem a často ztrácí morální zábrany. Autor skvěle hraje s čtenářem prostřednictvím nepředvídatelných zvratů a nečekaných událostí, což udržuje napětí po celou dobu čtení.

Netopýr je fascinujícím dílem, kterého si užijí milovníci detektivek s temným a napínavým příběhem. Jo Nesbø se tímto románem ukázal jako výborný vypravěč.

Více informací

Série: Harry Hole
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2013, Kniha Zlín
Originální název: Flaggermusmannen, 1997
Překlad: Kateřina Krištůfková
Počet stran: 408
Jazyk vydání: český
Edice: Fleet (34.)
Autor obálky: Lucie Mrázová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7473-048-1

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Harry Hole

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0