Recenze knihy: Sběratel trofejí  (Sarah Flint) – 2.díl

V knize Sběratelé trofejí od autorky Sarah Flint čeká čtenáře poutavá a nezapomenutelná detektivní jízda, která čtenáře vtáhne do temných koutů londýnského zločinu. Detektiv Charlotte Staffordová, známá jako Charlie, se ocitá před zdánlivě nemožným úkolem. Musí současně řešit dva zločiny, které na první pohled nijak nesouvisí.

První linie příběhu se točí kolem nebezpečného a unikavého feťáckého sériového vraha, Millera, který páchá brutální rasově motivované útoky na bezbranné oběti. Charlie se věnuje důkladnému vyšetřování, bude muset rozplést pavučinu falešných stop a hledat způsoby, jak Millerovi přijít na kobylku. Autorčiny popisy vyšetřování a policejní práce jsou věrohodné a udržují čtenáře v napětí.

Aby toho nebylo málo, objeví se ve Westnorwoodském parku brutálně zavražděná mladá žena s okradeným prsteníčkem a vyříznutým srdcem. Tento druhý zločin tvoří druhou, zcela odlišnou stopu pro Charlie a její tým. Řešení obou případů se zdá být vzdálené a těžko dosažitelné, ale Charlottina profesionalita a odhodlání ji nepustí, dokud neodhalí pravdu.

Sarah Flint střídá mezi pohledy z policejního vyšetřování a perspektivami postav, včetně samotného vraha. Toto originální narativní rozhodnutí nám umožňuje nahlédnout do duší různých postav a vnímat zločin z různých úhlů. Kniha je plná napětí, akce a nečekaných zvratů, které udržují čtenáře na pořádném špici židle. Způsob, jakým autorka skládá mozaiku příběhu dohromady, je mistrovský a čtenáře neustále drží v nejistotě a napětí, až do samého závěru.

Sarah Flint si zaslouží uznání za svou schopnost vytvořit tak komplexní a emotivní příběh, který přímo vstupuje pod kůži čtenáře. Pokud máte rádi detektivní romány, které se nebojí vydat do temných a tajemných koutů lidské duše, Sběratelé trofejí jsou tou správnou volbou.

Více informací

Série: DC Charlotte Stafford
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2018, Omega
Originální název: The Trophy Taker, 2017
Překlad: Jakub Kapras
Počet stran: 375
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Šárka Štěpánová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7390-879-9

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

DC Charlotte Stafford

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0