Jak často cvičit, abyste zhubli? Odpověď vás překvapí

Jedním z nejdůležitějších faktorů při hubnutí je pravidelné cvičení. Ale jak často cvičit, aby bylo cvičení účinné? Záleží na tom, zda chcete zhubnout nebo zda chcete nabrat svalovou hmotu.

OBSAH

Jak často cvičit doma

Pokud jste začátečník, může být pro vás nejlepší začít s cvičením doma. Je důležité cvičit pravidelně, minimálně třikrát týdně nebo ob den, aby byly výsledky vidět. Cvičení by mělo zahrnovat cvičení s vlastní váhou (dřepy, kliky, posilování břicha), kardio cvičení a můžete také běhat nebo vyzkoušet rychlou chůzi. Doma můžete cvičit 30 až 60 minut. Pokud nevíte, jak na to, můžete se podívat na Youtube, kde najdete řadu zajímavých cvičení, které vám pomohou s redukcí hmotnosti.

Jak často cvičit při hubnutí

Pokud je vaším cílem výrazně zhubnout, měli byste cvičit přibližně pětkrát týdně. Měli byste se zaměřit na kardiovaskulární cvičení, které spaluje tuk – vyzkoušet můžete běhání, jízdu na kole, plavání nebo aerobik. Trénujte 30 až 60 minut. Více není potřeba, ale kdybyste si chtěli trénink prodloužit, můžete. Mějte ale na paměti, že druhý den byste měli cvičit znova, a proto nepřeceňte své síly. Kromě kardio cvičení byste měli zahrnout do tréninku i posilovací cviky, které vám pomohou zpevnit tělo a zrychlit metabolismus. Pro úspěšné hubnutí či vyrýsování svalů je důležité cvičit pravidelně a zaměřit se na správný typ cvičení. Cvičení by mělo být postaveno na zdravých základech a prováděno správně. Pokud nejste si jisti, jak začít, neváhejte se poradit s profesionálem (osobní trenér nebo nutriční poradce).

Jak často cvičit pro růst svalů

Pokud je vaším cílem nabrat svalovou hmotu, měli byste cvičit minimálně čtyřikrát týdně. Doporučuje se zaměřit se na posilovací cvičení s většími váhami, které vám pomohou vyrýsovat svaly. Každý cvik by měl být proveden minimálně třikrát a sestava cviků by měla zahrnovat celé tělo. Pro růst svalů je vhodné doplnit do stravy bílkovinové proteiny. Velmi kvalitní proteiny a kolagen najdete na Powerlogy.cz (doprava zdarma) – vynikající poměr ceny a kvality. Vyzkoušeno.

Jak často cvičit? Krátce a pravidelně

Je důležité cvičit pravidelně a kratší dobu, než méněkrát a delší dobu. Pokud máte například pouze 20 minut volného času, cvičte alespoň těchto 20 minut. Pravidelný trénink je důležitý pro redukci hmotnosti i pro růst svalů.

Hubnutí a správný typ cvičení

Zvolený typ cvičení závisí na tom, zda chcete zhubnout a nebo zda chcete nabrat svalovou hmotu. Pokud chcete zhubnout, je důležité zaměřit se na kardio cvičení, které spaluje tuk. Pokud chcete budovat svaly, měli byste se zaměřit na posilovací cvičení s většími váhami, které vám pomohou budovat svalovou hmotu. Nicméně je důležité pamatovat si, že neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, který typ cvičení je ten nejlepší. Každý člověk je jedinečný a měl by si zvolit cvičení, které mu nejlépe vyhovuje.

Kromě typu cvičení je důležité také se zaměřit na správnou stravu. Pokud chcete zhubnout, musíte být v kalorickém deficitu, což znamená, že musíte spálit více kalorií, než přijímáte. Pokud chcete budovat svaly, musíte konzumovat více bílkovin a kalorií, než spálíte. Velmi kvalitní proteiny a kolagen najdete na Powerlogy.cz (doprava zdarma). Podívejte se na to, co jíst, abyste zhubli a cítili se lépe. Více článků najdete v kategorii Štíhlá postava.

TIP: Jestli hledáte chutná proteinová jídla s vysokým podílem bílkovin a bez cukru, vyzkoušejte Victus.cz. Nabízí chuťově velmi dobré těstoviny, slané krekry, tyčinky, koktejly, jídla s přírodními sladidly na bázi stévie, bezlepkové i bezlaktózové pokrmy.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0