Recenze knihy: Zachraň mě (Mona Kasten) – 1.díl

Kniha Zachraň mě od autorky Mony Kasten zavádí čtenáře do světa první lásky, studentských let a napínavých okolností, které obklopují hlavní hrdiny Ruby a Jamese. Ruby je nesmělá a cílevědomá stipendistka na prestižní škole Maxton Hall v Anglii, která se soustředí na studium a práci. Potkává Jamese Beauforta, dědice starobylého oděvního impéria, který se snaží si užít poslední rok na střední škole. Jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná, ale musí čelit různým překážkám a tajemstvím.

Hlavní postavy Ruby a James jsou dobře vykreslené a autorka jim dala v knize dostatek prostoru pro růst a vývoj. Poutavé líčení jejich myšlenek a pocitů nás vtahuje do příběhu a nedokážeme se od něj odtrhnout. Autorčina schopnost vytvořit napínavý a zajímavý příběh nás drží v neustálém napětí a těšíme se, jak se vše bude vyvíjet.

Kniha je psána z pohledu obou hlavních postav, což čtenáři umožňuje nahlédnout do jejich nitra a lépe pochopit jejich rozhodnutí a jednání. První polovina knihy je spíše o pomalém rozvíjení vztahu mezi Ruby a Jamesem, ale postupně se do příběhu zapojují i další emoce, vášeň a zápletky, což dodává knize na intenzitě.

Jedním z pozitivních bodů jsou i vedlejší postavy, které jsou sympatické a zábavné a přidávají příběhu na různorodosti. Jazyk knihy je poutavý a svižný, což zaručuje, že stránky rychle ubíhají a nenechávají čtenáře dlouho čekat na další události.

Více informací

Série: Maxton Hall
Žánr: Literatura světová, Romány
Vydáno: 2021, Red
Originální název: Save Me, 2018
Překlad: Nora Nimrichtrová
Počet stran: 320
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7642-591-0

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0