Recenze knihy: Pokoj stínů (Jan-Erik Fjell) – 2.díl

Kniha Pokoj stínů (v originále Skyggerom, 2012) je druhým dílem ze série o detektivovi Antonu Brekkeovi, který se potýká s novým komplikovaným případem během Vánoc. Zároveň se vyrovnává s osobními problémy. Příběh začíná, když Anton přijme nabídku od mafiánského bosse Doskina a souhlasí s propašováním neobvyklého „zboží“ do Norska. Během čtení je jasné, že toto zboží není droga, jak se na první pohled může zdát, ale něco mnohem složitějšího. Anton se ocitá v obtížné situaci a čelí mnoha problémům. Přestože kniha popisuje brutalitu, zneužívání, pomstu, smutek a přátelství, nabízí také výraznou dávku humoru.

Druhý díl je o poznání lepší a než první díl s názvem Práskač. Kniha je dobře napsaná a snadno se čte. Autor se v psaní zlepšuje, zraje a má výrazný potenciál, který se s každým dílem zdokonaluje. Anton Brekke se postupně stává sympatickou postavou, která by mohla být srovnávána s detektivem Harrym Holem nebo detektivem Joonym Linnou.

Druhý díl přímo na první díl nenavazuje. To může být na jedné straně škoda, na stranu druhou, pokud vás první díl nezaujme a nebudete jej chtít dočíst, můžete se rovnou pustit do vynikajícího Pokoje stínů.

Více informací

Série: Detektiv Anton Brekke
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno: 2019, Omega
Originální název: Skyggerom, 2012
Překlad: Martin Nagy
Počet stran: 488
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7585-175-8

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ. AKČNÍ BALÍČEK ČTYŘ KNIH NAJDETE ZDE.

Série Anton Brekke

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0