Recenze knihy: Přízrak (Jo Nesbø) – 9.díl

Přízrak od Jo Nesbøa je devátým dílem v krimi sérii s detektivem Harrym Holem v hlavní roli. Po třech letech strávených v Hongkongu se Harry Hole vrací domů do Norska, aby se ujal vyšetřování téměř uzavřeného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se objevil nový a nebezpečný opiát, zvaný violin, který vyvolává mnohem silnější závislost než heroin. Harryho vyšetřování se stává nebezpečným, když zjišťuje, že mnoho stop ukazuje jediným směrem – směrem vzhůru.

Děj Přízraku nabízí zajímavý pohled do drogového podsvětí a detektivní práce. Nesbø se opět drží svého charakteristického stylu, který zahrnuje napínavý zápletka a strhující tempo. V tomto díle je však pozorovatelná inovace, když se autor otevírá nové perspektivě a zahrnuje drogové prostředí do příběhu. Čtenáři jsou nadále vtahováni do Harryho světa, který je tentokrát doplněn novými aspekty. Popis drogového podsvětí a záchranné mise detektiva dělají z knihy svižnou a čtivou detektivku, kterou těžko položíte, dokud nedočtete.

I když někteří čtenáři mohou považovat Přízrak za trochu slabší díl v sérii Harryho Holea, stále se jedná o povedenou knihu, která potěší všechny fanoušky detektivních románů. Nesbø se drží své kvality v psaní a opět nabízí napínavý a zajímavý příběh, který vás nepustí, dokud ho nedočtete.

Více informací

Série: Harry Hole 9.Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno: 2014, Kniha Zlín
Originální název: Gjenferd, 2011
Překlad: Kateřina Krištůfková
Počet stran: 518
Jazyk vydání: český
Edice: Fleet (65.)
Autor obálky: Lucie Mrázová
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7473-221-8

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Harry Hole

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0