Přehledně: Jaký protein vybrat od Naturalprotein.cz?

Do článku jsem připravila užitečné informace o tom, jaký proteinový prášek od NaturalProtein vybrat a jaké jsou mezi jednotlivými druhy rozdíly.

OBSAH

Různé druhy proteinů

Od NaturalProtein můžete zakoupit různé druhy proteinů. Vybrat si můžete proteinovou dietu, bezlaktózový protein, veganský protein, protein pro sportovce, protein jako náhradu jídla, proteiny bez příchutě a proteiny s příchutí. Jaký je mezi jednotlivými produkty rozdíl? Jednotlivé proteiny se liší složením a také jsou speciálně uzpůsobeny na daný dietní požadavek. Příprava proteinového nápoje je u všech produktů stejná (nebo velmi podobná), stejně jako dávkování. Níže najdete více informací o jednotlivých dietách. Žádný z produktů neobsahuje lepek. Všechny proteiny jsou vhodné pro bezlepkovou dietu.


Proteinová dieta

Proteinová dieta od NaturalProtein mě nadchla výbornou chutí. Zkoušela jsem pouze jahodovou variantu (recenze), a tak nevím, jak chutnají ostatní příchutě v této kategorii, ale proteinový prášek se sušenými jahodami si mě naprosto získal. Protein se hodí pro osoby, které chtějí doplnit do těla bílkoviny a chtějí se dostatečně zasytit, zdravě zhubnout.

Proteinová dieta obsahuje

 • Syrovátkový protein zpracovaný metodou CFM
 • Mrazem sušené ovoce (nebo holandské kakao, vanilku)
 • Vlákninu (Psyllium)
 • L-Karnitin
 • Certifikované trávicí enzymy Opti-7-DIGEST™
 • Stévii
 • 21,4 g bílkovin v jedné porci

Složení: Mikrofiltrovaný syrovátkový koncentrát, mrazem sušené jahody (12%), vláknina z kořene ekanky, psyllium, sušená syrovátka, L-karnitin (300 mg / porce), trávicí enzymy Opti-7-DIGEST™ (papain, alfa-amyláza, celuláza, bromelain, laktáza, neutrální proteáza, lipáza), sladidlo: steviol – glykosidy.

ve 100gv 1 porci (35 g)
Energie1 488 kJ / 356 kcal521 kJ / 125 kcal
Tuky4 g1.4 g
– z toho nasycené mastné kyseliny2.3 g0.8 g
Sacharidy13,5 g4.7 g
– z toho cukry11,9 g4.2 g
Vláknina10.5 g3.7 g
Bílkoviny61.1 g21.4 g
Sůl0.4 g0.1 g 

Protein Sport

Protein pro sportovce s pravou vanilkou od značky NaturalProtein mě zaujal výbornou chutí. Vyzkoušela jsem pouze vanilkový (recenze), a tak nevím, jak chutnají ostatní příchutě v této kategorii, ale tento proteinový prášek mám v oblibě. Protein se hodí pro sportovce (i rekreační sportovce), kteří potřebují doplnit dostatečné množství bílkovin nejen po pohybové aktivitě. Proteinový nápoj chutná jemně po vanilce. Není cítit umělou příchutí vanilinu. Pokud hledáte protein s výraznější chutí, můžete vyzkoušet například jahodový.

Protein sport obsahuje

 • Syrovátkový protein zpracovaný metodou CFM
 • Mrazem sušené ovoce (nebo holandské kakao, vanilku)
 • Certifikované trávicí enzymy Opti-7-DIGEST™
 • BCAA
 • Stévii
 • 26 g bílkovin v jedné porci

Složení: Mikrofiltrovaný syrovátkový koncentrát, jemně mletá vanilka (3 %), BCAA (L-leucin 500 mg / porce, L-isoleucin 250 mg/porce, L-valin 250 mg / porce), sušená syrovátka, trávící enzymy Opti-7-DIGEST™ (papain, alfa-amyláza, celuláza, bromelain, laktáza, neutrální proteáza, lipáza), sladidlo: steviol – glykosidy

ve 100gv 1 porci (35 g)
Energie1 601 kJ / 383 kcal560 kJ / 134 kcal
Tuky4.6 g1.6 g
– z toho nasycené mastné kyseliny2.7 g1 g
Sacharidy9.2 g3.2 g
– z toho cukry8.8 g3.1 g
Vláknina0 g0 g
Bílkoviny74.2 g26 g
Sůl0.5 g0.2 g 

Bezlaktózový protein

Tento protein je určen zejména pro lidi, kteří trpí intolerancí laktózy. Protein od Naturalprotein.cz neobsahuje lepek, a tak je vhodný i pro bezlepkovou dietu. Byla jsem překvapená tím, jak je protein dobrý a lahodný. Chutná po kokosu, krásně voní a neobsahuje umělá barviva, aromata a ani chemická sladidla. Je oslazen přírodní stévií. Skvělá pochoutka. Tento bezlaktózový protein můžete také střídat s výborným veganským proteinem. Bezlaktózový protein chutná úžasně po kokosu. Skvěle se rozpouští, je lahodný a jemný. Oslazen je poměrně dost, ale můžete jej více naředit vodou nebo mlékem bez laktózy.

Bezlaktózový protein obsahuje

 • Syrovátkový protein zpracovaný metodou CFM
 • Mrazem sušené ovoce (nebo holandské kakao, vanilku)
 • Certifikované trávicí enzymy Opti-7-DIGEST™
 • Stévii
 • 26 g bílkovin v jedné porci

Složení: Mikrofiltrovaný syrovátkový koncentrát bezlaktózový, BIO mletý kokos (20 %),  trávící enzymy Opti-7-DIGEST™ (papain, alfa-amyláza, celuláza, bromelain, laktáza, neutrální proteáza, lipáza), sladidlo: steviol – glykosidy

ve 100gv 1 porci (35 g)
Energie1 675 kJ / 400 kcal586 kJ / 140 kcal
Tuky6.6 g2.3 g
– z toho nasycené mastné kyseliny4.8 g1.7 g
Sacharidy18.3 g6.4 g
– z toho cukry9.5 g3.3 g
Vláknina7.3 g2.6 g
Bílkoviny63.9 g22.4 g
Sůl1 g0.4 g 

Veganský protein

Veganský protein od Naturalprotein.cz mě překvapil kvalitním složením. Proteinový nápoj chutná po malinách (recenze), hrachový protein je mírně cítit. Je poměrně sladký, ale to lze vyřešit tím, že jej více naředíte vodou. Nápoj lze připravit s vodou nebo s rostlinným mlékem, přidat můžete také lžíci rostlinného jogurtu. Vyzkoušela jsem hodně různých proteinů a přírodní produkty od Naturalprotein mě nadchly. Nejen, že mají skvělé složení, ale také moc dobře chutnají. Protein chutná po malinách. Je poměrně sladký, ale můžete jej více naředit vodou či sójovým mlékem. Vyzkoušet můžete také jahodový protein, kakaový, banánový nebo arašídový.

Veganský protein obsahuje

 • Rýžový protein BIO
 • Hrachový protein BIO
 • Mrazem sušené ovoce (nebo holandské kakao)
 • Certifikované trávicí enzymy Opti-7-DIGEST™
 • Stévii
 • 23,6 g bílkovin v jedné porci
ve 100gv 1 porci (35 g)
Energie1 543 kJ / 369 kcal540 kJ / 129 kcal
Tuky6.7 g2.4 g
– z toho nasycené mastné kyseliny1.5 g0.5 g
Sacharidy6.5 g2.3 g
– z toho cukry6.4 g2.3 g
Vláknina8.5 g3 g
Bílkoviny67.5 g23.6 g
Sůl1.2 g0.4 g 

Náhrada jídla

Náhradu jídla si můžete zvolit v několika různých příchutích – jahodovou, malinovou, kakaovou, arašídovou a další zajímavé chutě. Jahodová náhrada jídla obsahuje vysoce kvalitní syrovátkový protein, mrazem sušené jahody, dvou druhy vlákniny, jemně drcené bezlepkové ovesné vločky, garcinii kambodžskou, trávicí enzymy a stévii. Užívá se 1x až 2x denně nejlépe místo snídaně a večeře.

Náhrada jídla obsahuje

 • Syrovátkový protein zpracovaný metodou CFM
 • Mrazem sušené ovoce (nebo holandské kakao, vanilku)
 • Vlákninu (Psyllium)
 • Bezlepkové ovesné vločky
 • Garcinii kambodžskou
 • Certifikované trávicí enzymy Opti-7-DIGEST™
 • Stévii
 • 17,9 g bílkovin v jedné porci

Složení: Mikrofiltrovaný syrovátkový koncentrát, bezlepková ovesná mouka, mrazem sušené jahody (12 %), vláknina z kořene čekanky, psyllium, sušená syrovátka, garcinia kambodžská extrakt (300 mg / porce), trávicí enzymy Opti-7-DIGEST™ (papain, alfa-amyláza, celuláza, bromelain, laktáza, neutrální proteáza, lipáza), sladidlo: steviol – glykosidy

ve 100gv 1 porci (35 g)
Energie1 471 kJ / 352 kcal515 kJ / 123 kcal
Tuky4.8 g1.7 g
– z toho nasycené mastné kyseliny2.2 g0.8 g
Sacharidy20.5 g7.2 g
– z toho cukry10.6 g3.7 g
Vláknina11 g3.8 g
Bílkoviny51.2 g17.9 g
Sůl0.3 g0.1 g 

Proč jsou bílkoviny ve stravě tak důležité?

 1. Zasytí: Bílkoviny vás zasytí více než sacharidy nebo tuky. To znamená, že konzumování potravin bohatých na bílkoviny vytváří dlouhý pocit sytosti. Jinými slovy – do těla dostanete méně kalorií a získáte lepší pocit sytosti.
 2. Podpora svalové hmoty: Při hubnutí je důležité udržet si svalovou hmotu, aby nedošlo k jo-jo efektu. Bílkoviny jsou klíčové pro růst a regeneraci svalových tkání.
 3. Spalování kalorií: Trávení bílkovin vyžaduje více energie než trávení sacharidů nebo tuků, což zvyšuje celkový energetický výdej a může podporovat hubnutí.
 4. Zdroj energie: Při nedostatku sacharidů a tuků mohou bílkoviny sloužit jako alternativní zdroj energie.

Proteinová dieta může být efektivním nástrojem při hubnutí, pokud je doplněna vyváženou stravou a aktivním životním stylem.

Dávkování

Na jednu dávku smíchejte 35 g proteinové směsi. Přidejte 200 – 250 ml vody nebo mléka. Množství lze upravit podle vašich preferencí nebo požadované hustoty výsledného proteinového nápoje. Poté protein protřepejte v shakeru nebo rozmíchejte do hladkého nápoje. Jedna dávka (35 g) odpovídá dvěma plným naběračkám NaturalProtein nebo přibližně třem vrchovatým polévkovým lžícím. Užívejte 1 až 2 dávky denně podle potřeby. Ideálně jako náhrada snídaně nebo večeře. Můžete si vychutnat i kdykoliv během dne jako výživnou svačinku. Každé balení obsahuje 10 porcí (350 g).

Proč vyzkoušet protein od Naturalprotein.cz?

Tyto proteiny mají kvalitní a přírodní složení. Jsou vynikající (a to mi většinou proteinové produkty absolutně vůbec nechutnají) a cenově poměrně dobře dostupné. Proteiny jsou vyrobeny v České republice. Všechny tyto produkty jsou slazeny přírodním sladidlem stévie a obsahují kvalitní proteiny. Proteinové diety, chutné bezlaktózové či veganské proteiny koupíte na Naturalprotein.cz.

Šťastný nákup. 🙂

Hrasekvlusku.cz

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0