Krimi literatura: O autorce Sarah Flint

Sarah Flint je pseudonym britské autorky, která působí jako spisovatelka a zároveň má za sebou úspěšnou 35letou kariéru u Metropolitní policie. Práce ve službách policie jí umožnila setkat se s mnoha různými situacemi, oběťmi, zločinci a policisty, kteří ji inspirují i v jejích literárních dílech.

Jelikož práce policistky se stala jejím posláním, snažila se uplatnit i jako spisovatelka. Když jí byla nabídnuta smlouva od vydavatele, rozhodla se ukončit svou kariéru u policie a naplno se věnovat psaní. Ve svých detektivních příbězích čerpá z mnoha skutečných případů, na jejichž vyřešení se za svého působení u policie aktivně podílela.

Její debutový román Maminčin mazánek byl vydán v roce 2016 a zahájil sérii s detektivkou Charlotte Staffordovou v hlavní roli. Následovaly další čtyři knihy v této sérii. Kromě psaní má Sarah Flint i další záliby, mezi nimiž patří čtení a příprava na výzvu v podobě výstupu na Kilimandžáro. Žije a pracuje v Londýně společně se svým partnerem a třemi dcerami.

Díky své bývalé a dlouholeté profesi u policie má autorka z čeho čerpat a skutečnost, že ve svých knihách věrně vykresluje atmosféru vyšetřování a zločinů, dodává jejím dílům autenticitu a uvěřitelnost. Její vášeň pro psaní a zájem o reálné případy z její minulosti se promítá do jejích detektivních románů a přináší čtenářům napínavé a dojemné příběhy.

DC Charlotte Stafford

Napsáno 5 dílů

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0