Dokonalá postava za 7 dní: Lze to?

Možná, že jste si také položili otázku, zda lze zhubnout za 7 dní. Je možné shodit několik kilogramů za necelý týden tak, abyste se vešli do plavek nebo do přiléhavých šatu? Jde to? Ano, ale …

OBSAH

Jak na štíhlou postavu

Mít štíhlou postavu je snem mnoha lidí. Zpravidla platí, že k dosažení ideální postavy je potřeba vynaložit spoustu úsilí a času. I když se v některých článcích dočtete, že za 7 dní můžete zázračně zhubnout, tak podle mých zkušeností to nejde. Za týden můžete zhubnout vodu, možná, že někdo dokáže nezdravým způsobem zhubnout trošku tuku. Za týden bohužel zdravě nezhubnete. Pokud nebudete týden téměř jíst, pak ano, dokážete zhubnout několik kilogramů, ale toto bych nedoporučovala. Takové hubnutí nemá smysl.

Jak zhubnout

Při hubnutí je důležité změnit původní jídelníček. Musíte se vyhnout tukům, sladkostem a alkoholu. Do jídelníčku zařaďte zdravé potraviny – ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo a bílkoviny. Je důležité jíst pravidelně a nevynechávat porce jídel. Avšak každému vyhovuje jiné hubnutí. Někdo preferuje keto diety, jiný přerušovaný půst nebo veganskou či vegetariánskou stravu. Vhodné je vyjma zdravé stravy zařadit do svých pravidelných aktivit také pohyb, ať už nějakou sportovní aktivitu nebo chůzi.

Zkušenosti s rychlým hubnutím a ketodiety

Velké procento lidí se rozhodne pro rychlé hubnutí, protože chce výsledky hned. Avšak někteří jsou s rychlým hubnutím nespokojeni – není pro každého. Jestli hledáte skutečně rychlý úbytek váhy, bez cvičení a jste připraveni razantně ze dne na den změnit svůj jídelníček, můžete vyzkoušet různé ketodiety. Sama jsem ketodiety chutnala. Ochutnala jsem Ketomix, Daily Mix, Chiashake, Ketodiet a Simple Pasta. Nejvíce mi chutnala dieta od Ketodiet. Ketodiet nabízí kvalitní a chuťově dobré produkty, které se dají skutečně jíst a zvládnete dietu držet nejen týden, ale klidně čtyři týdny.

Špatně nastavená dieta nebo porušení pravidel může mít za následek jojo efekt, nadměrné přibírání. Při dietě je nutné hlídat příjem živin, minerálů, vlákniny a vitamínů. Do jídelníčku můžete zařadit doplňky stravy, které vám pomohou dodat tělu potřebné živiny.

Pomalé hubnutí a udržení hmotnosti

Pro tělo je vždy vhodnější volit pomalejší, ale smysluplné hubnutí. Zařadit do jídelníčku zdravé potraviny a ty nezdravé nikoli zcela vyřazovat, ale výrazně omezovat. Pokud máte rádi svíčkovou s knedlíkem, můžete si ji dopřát, avšak místo pěti knedlíků si dejte pouze jeden. Důležité je hlídat příjem a výdej kalorií. Příjem by měl být nižší než výdej. Právě při pomalém hubnutí můžete chodit na procházky, zvolna sportovat a snažit se shodit přebytečné kilogramy postupně. Mně se podařilo shodit přes 20 kilogramů díky přerušovanému půstu a pravidelnému pohybu. Vše je v hlavě.

Jojo efekt

Posledním rizikem rychlého hubnutí je návrat k původní váze v momentě, kdy dietu přestanete držet. Proto je vhodnější hubnout postupně, pomalu a změnit pozvolna svůj životní styl tak, abyste nejen zhubli, ale abyste žili celkově zdravěji. Při drastické redukční dietě je tělo zvyklé na nižší kalorický příjem, je v kalorickém deficitu a spaluje tuky. Ale pokud se vrátíte zpět ke svému starému životnímu stylu, ukládá si tělo tukové zásoby jako prevenci před nedostupnými potravinami.

Hubněte zdravěji, ne rychleji

Jestli máte zdravotní problémy, konzultujte dietu vždy s lékařem. Jestli vás láká vyzkoušet keto diety, doporučila bych vám značku Ketodiet, která má chutné pokrmy (ne všechny ketodiety jsou chuťově dobré). Velmi dobré koktejly nabízí Chiashake (také jsem zkoušela). Držím vám palce. Za sedm dní se pořádně zhubnout nedá a při nesprávné dietě si můžete zničit zdraví i žaludek. Buďte proto opatrní, do čeho se pustíte.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0