Recenze: Veganus – vitamíny pro vegany a vegetariány

Jak mají vegani a vegetariány dostat do těla všechny potřebné látky a vitamíny? K pestré stravě je vhodné užívat kvalitní doplňky stravy. Do článku jsem připravila recenzi na vitamíny, které jsou přímo určeny pro vegany a vegetariány.

OBSAH

HODNOCENÍ 9.8
Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
10
Složení
10
Dávkování
10

Pro koho je Veganus určen

Přechod na veganskou stravu může být prospěšný pro vaše zdraví a pro planetu. Avšak, abyste mohli přejít na veganskou či vegetariánskou stravu zdravě a správně, je důležité tělu zajistit dostatečný přísun vitamínů, minerálů a živin, které jsou pro vegany a vegetariány náročnější ze stravy získat. Veganus je doplněk stravy navržený tak, aby vegani a vegetariáni získali potřebné vitamíny a minerály z jedné jediné tablety. Obsahuje širokou škálu účinných látek, které jsou pro vegany a vegetariány důležité.

Veganus je určen pro vegany a vegetariány, kteří pro své tělo chtějí zajistit dostatečný přísun živin, vitamínů a minerálů. Doplněk stravy je ideální pro ty, kteří se obávají nedostatku některých důležitých látek, které nelze v dostatečném množství získat z veganské stravy.

Recenze: Veganus - vitamíny pro vegany a vegetariány
Recenze: Veganus – vitamíny pro vegany a vegetariány

Účinné látky

V tabletách najdete tyto účinné látky:

 • Theobromin (z extraktu Theobroma Cacao): Theobromin je antioxidant, který se nachází v kakau. Má pozitivní účinky na tělo, obsahuje na 300 biologicky aktivních látek.
 • Morinda Citrifolia (extrakt 5:1): Tento extrakt podporuje přirozenou obranyschopnost imunitního systému a zlepšuje duševní a fyzické výkony.
 • Vitamin C (Kyselina L-askorbová): Vitamin C je důležitý pro imunitní systém a také pro tvorbu kolagenu. To má pozitivní účinky na kůži, chrupavky, dásně a zuby.
 • Citrus Aurantium (extrakt – 60 % Hesperidin): Citrus aurantium podporuje zdravý spánek, normální funkci dýchacího systému a pomáhá uklidnit nervový systém.
 • Železo: Železo přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, snižuje únavu a vyčerpání, podporuje tvorbu červených krvinek a hemoglobinu, a má pozitivní účinky na imunitní systém.
 • Zinek: Zinek podporuje normální metabolismus sacharidů, syntézu bílkovin, metabolismus makroživin, metabolismus mastných kyselin, syntézu DNA a udržení zdravých vlasů, nehtů, kůže a kostí.
 • Vitamin B5 (kyselina pantothenová): Tento vitamin podporuje energetický metabolismus, syntézu a metabolismus steroidních hormonů a vitaminu D, a snižuje únavu a vyčerpání.
 • Vitamin B6: Vitamin B6 podporuje normální syntézu cysteinu, energetický metabolismus, činnost nervové soustavy, tvorbu červených krvinek, funkci imunitního systému a snižuje únavu.
 • Riboflavin (Vitamin B2): Riboflavin podporuje energetický metabolismus, činnost nervové soustavy, podpoří udržení zdravých sliznic, metabolismus železa a chrání buňky před oxidativním stresem.
 • Jód: Jód je důležitý pro vegany, protože přispívá k normální činnosti štítné žlázy a hormonální regulaci.
 • Vitamin K: Vitamin K má vliv na srážení krve a pomáhá udržovat zdravé kosti.
 • Selen: Selen přispívá k normální spermatogenezi, činnosti štítné žlázy, ochraně buněk před oxidativním stresem, a udržení zdravých nehtů a vlasů.
 • Vitamin D3: Vitamin D3 pochází z veganských zdrojů a přispívá k vstřebávání vápníku, normální hladině vápníku v krvi, funkci imunitního systému a procesu dělení buněk.
 • Vitamin B12: Vitamin B12 je důležitý pro vegany a vegetariány, protože podporuje energetický metabolismus, nervovou soustavu, psychickou činnost a funkci imunitního systému.
Recenze: Veganus - vitamíny pro vegany a vegetariány
Recenze: Veganus – vitamíny pro vegany a vegetariány

Dávkování

Denně se užívá jedna tableta.

Složení

Výživová složkaV 1 kapsli% RHP
Theobroma cacao – extrakt100 mg**
Morinda citrifolia – extrakt100 mg**
Vitamin C80 mg100
Citrus aurantium – extrakt20 mg**
Železo14 mg100
Zinek10 mg100
Vitamin B56 mg100
Vitamin B62,1 mg150
Vitamin B22,1 mg150
Vitamin B120,5 mg20 000
Jod0,15 mg100
Vitamin K20,075 mg100
Selen0,055 mg100
Vitamin D30,025 mg500

% RHP — referenční hodnota příjmu
** — nestanoveno

Theobroma cacao (extrakt – 10 % theobrominu), Morinda citrifolia (extrakt 5:1), Vitamin C (kyselina L-askorbová), Citrus aurantium (extrakt – 60 % hesperidinu), Frumaran železnatý, Citran zinečnatý-dihydrát, Vitamin B5 (pantothenát vápenatý), Vitamin B6 (pyridoxin-hydrochlorid), Vitamin B2 (riboflavin), Jodid draselný, Vitamin K2 (menachinon), Seleničitan sodný, Vitamin D3 (cholekalciferol), Vitamin B12 (kyanokobalamin), plnidlo: Mikrokrystalická celulóza, Maltodextrin, látka protispékavá: Stearan hořečnatý

Stručné hodnocení

Veganus je skvělým doplňkem stravy pro vegany a vegetariány, kteří chtějí svému tělu zabezpečit dostatečný přísun důležitých vitamínů, minerálů a živin. Obsahuje širokou škálu účinných látek, které podporují zdraví a vitalitu. Veganus se vyrábí v České republice a použití materiálu s certifikací FSC® pro balení, také přispívá k ochraně životního prostředí. Denně se užívá pouze jedna tableta.

9.8 HODNOCENÍ
Veganus

Veganus je doplňkem stravy pro vegany a vegetariány. Obsahuje důležité vitamíny, minerály a další živiny, které jsou pro veganskou stravu důležité. Jde o 100% veganský produkt. Hlavní účinné látky jsou Theobromin, Morinda Citrifolia, Vitamin C, Citrus Aurantium, železo, zinek, Vitamin B5, Vitamin B6, Riboflavin, Jód, Vitamin K, Selen, Vitamin D3 a Vitamin B12. Doplněk stravy je vyrobený v České republice.

Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
10
Složení
10
Dávkování
10
KLADY
 • Velmi kvalitní doplněk stravy
 • Vhodný pro vegany a pro vegetariány
 • Snadné užívání - stačí jedna tableta denně
 • Nemusíte se starat o to, zda máte všechny potřebné vitamíny ze stravy.
ZÁPORY
 • Vyšší cena

Šťastný nákup. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0