Recenze knihy: Pověz včelám, že se nevrátím (Diana Gabaldon)- 9.díl

Pověz včelám, že se nevrátím je dalším úchvatným pokračováním v epické sáze Diane Gabaldon. Tento příběh čtenáře vezme do doby americké revoluce, kdy se Claire a Jamie znovu shledávají po dlouhých letech oddělení, ale opět jim hrozí podobné strasti jako v minulosti. Rok 1779 přináší Claire a Jamieho zpět na Fraserův hřeben, kde konečně znovu objevují radost ze setkání se svou dcerou Briannou, jejím manželem Rogerem a jejich dětmi. Splnil se jim sen, který dlouho považovali za neuskutečnitelný. Avšak válka si vybírá svou daň a otřesy revoluce jsou znatelné i na venkově Severní Karolíny. Napětí a politické vášně ohrožují i idylický klid, který si rodina užívala.

Gabaldon čtenáře vtahuje do svého bohatého světa plného dobrodružství, emocí a složitých rozhodnutí. Válka se blíží k Fraserovu hřebeni a Jamie ví, že stojí na různých stranách konfliktu. Pro rodinu je opět na stole otázka, zdali je osmnácté století skutečně bezpečnější volbou, a zda je to místo, kde chtějí zůstat navždy.

Postavy Claire a Jamieho jsou stále hlavním tahounem knihy. Jejich láska, síla a statečnost čtenáře opět dojímá a vtahuje do příběhu. Claire, jako moderní žena v historickém prostředí, čelí složitému dilematu a snaží se najít rovnováhu mezi minulostí a budoucností. Jamie se jako vždy ukazuje jako statečný hrdina, který je ochoten riskovat vše pro svou rodinu a svou zemi.

Více informací

Série: Cizinka / Outlander
Žánr: Literatura světová, Romány
Vydáno: 2022, Omega
Originální název: Go Tell the Bees That I Am Gone, 2021
Překlad: Šárka Králíková
Počet stran: 1400
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-277-0356-2

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Cizinka 

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0