Recenze knihy: Dům tajemných stínů  (Darcy Coates) – 8.díl

Dům tajemných stínů od Darcy Coates je osmým dílem série, který nás zavádí do temného a tajemného sídla Northwood. Hlavní hrdinka Sophie je nucena uzavřít neobvyklý sňatek s bohatým cizincem panem Argentonem, aby zachránila rodinu z bankrotu. Sňatek ji však zavádí do zapomenutého sídla plného temných tajemství a přízraků. Autorka se v tomto díle rozhodla vrhnout do historie a vybudovat napínavý gotický příběh bez moderních technologií. Northwood je vytvořen tak, aby působil jako ideální duchařské stavení, plné strachu a napětí. První pohled na toto sídlo vzbuzuje nepříjemné pocity a jistý důraz na červené dveře vyvolává pocit nebezpečí.

Ve stavení se Sophie setkává s různými bytostmi – duchy, démony a oživlými mrtvolami, které rozšiřují atmosféru strachu a nejistoty. Procházky po zmatených chodbách domu a konfrontace s temnými obrazy na stěnách přidávají na napětí. Avšak na některých místech knihy mohou příliš dlouhé a pomalé pasáže snížit napětí a vybídnout čtenáře k oddechu. Možná by se autorka lépe uplatnila v kratších a svižnějších příbězích.

Northwood jako prostředí je úspěšně vytvořeno tak, aby navodilo strach a nejistotu, což je ideální pro milovníky hororových příběhů. Pokud máte rádi poutavé gotické duchařiny s přízraky a temnými tajemstvími, tento díl je pro vás tou správnou volbou.

Více informací

Série: Strašidelné domy
Žánr: Literatura světová, Horory
Vydáno: 2022, Fobos
Originální název: The House of Shadows/House of Secrets, 2016
Překlad: Kateřina Elisová
Počet stran: 438
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-277-0363-0

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Strašidelné domy

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0