Jakým potravinám se vyhnout při hubnutí? Skryté cukry, tuky a hodně bílé mouky

Když se snažíte zhubnout, vyhněte se následujícím potravinám, které vám mohou při dietě uškodit. Podívejte se do článku, jaké potraviny nejíst a proč.

OBSAH

Jaké potraviny nejsou při dietě vhodné?

Výběr potravin je velmi důležitý pro to, abyste zhubli. Pokud se snažíte zhubnout přebytečná kila, vyhýbejte se některým potravinám. Některé potraviny obsahují skryté cukry, špatné tuky nebo nadměrné množství bílé mouky. Jakým potravinám byste se měli vyhnout, pokud chcete zhubnout? Při hubnutí je důležité dodržovat vyváženou stravu a zdravý životní styl. Vyhněte se potravinám s vysokým obsahem skrytých cukrů, špatným tukům a nadměrnému množství bílé mouky a zaměřte se na stravu bohatou na zeleninu, ovoce a celozrnné potraviny. Velký výběr potravin, které lze jíst při keto dietě nebo, které lze jíst při low carb dietě, najdete na Ketodiet.cz.

Nadměrné množství cukrů

Při hubnutí byste si měli dát pozor na skryté cukry. Často se nacházejí v hotových dochucených pokrmech, polotovarech a v nápojích. Nápoje jako sladké limonády, energetické nápoje a džusy obsahují vysoké množství cukru a kalorií, aniž by vás dlouhodobě zasytily. Místo pijte vodu, neperlivou minerální vodu nebo čerstvě vymačkanou ovocnou šťávu bez přidaného cukru.

Špatné tuky

Tělo potřebuje určité množství tuků pro správnou funkci. Je důležité vybírat správné druhy tuků a omezit jejich množství. Trans tuky a nasycené mastné kyseliny jsou tuky, které byste měli omezit. Trans tuky se nacházejí v potravinách jako jsou hranolky, smažené potraviny, sladkosti a pečivo. Nasycené mastné kyseliny jsou přítomné v tučném mase, sýrech, másle a tučných mléčných výrobcích. Do své stravy zahrňte zdravé tuky, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí v rybách, ořechách a semínkách. Podívejte se na článek: Jaké ořechy zařadit do jídelníčku nejen při dietě?

Příliš velké množství bílé mouky

Bílá mouka obsahuje sacharidy a její spotřeba může způsobit rychlý nárůst hladiny cukru v krvi. Jezte celozrnné potraviny – celozrnný chléb, celozrnné těstoviny a hnědou rýži. Tyto potraviny jsou bohaté na vlákninu a déle vás zasytí. Při redukční dietě a hubnutí omezte konzumaci bílého pečiva, croissantů a sladkých dezertů. Tyto potraviny obsahují vyšší množství cukru, škrobu a tuků. Místo toho si vyberte celozrnné pečivo, ovesné vločky nebo quinou, které jsou bohaté na vlákninu a mají nižší glykemický index. Podívejte se na článek: Index sytosti: Základní informace a seznam potravin.

Kde koupit zdravé potraviny?

Velký výběr zdravých potravin najdete na Aktin.cz nebo také v e-shopu Kosik.cz. Vyberte si potraviny vhodné pro dedukční dietu, nízkokalorické potraviny, jídlo vhodné pro diabetiky, bezlepkové potraviny, zdravá sladidla nebo bezlaktózová a či veganská mléka.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0