TOP 5 produktů: Nejlepší kolagen pro ženy

Kolagen je vynikající doplněk stravy, který mohou užívat ženy již od 30 let věku, protože po tomto roce života produkce kolagenu v těle klesá. Podívejte se na nejlepší kolageny pro ženy.

OBSAH

TOP 5 kolagenů pro ženy

Powerlogy Collagen 300 g TOP PRODUKT

Prémiový přírodní kolagen v prášku
Jedna doporučená dávka (10 g) obsahuje až 9000 mg čistého kolagenu.

Vital Proteins Collagen Peptides TOP PRODUKT

obsahuje vysoce kvalitní hovězí kolagen v prášku
V jedné porci 20 g je obsaženo kolagen 20 g, z toho bílkovin 18 g.

Allnature Kolagen Original Premium 200 g PŘÍZNIVÁ CENA

Hydrolyzovaný kolagen typu I v prášku
Doporučené dávkování: 10-20g denně (2-4 lžíce).

Natures Finest Beauty kolagen BEAUTY KOLAGEN

Beauty kolagen s kyselinou hyaluronovou a koenzymem Q10
Doporučené dávkování: 5 g (1 odměrka) se rozmíchá ve sklenici vody.

GS Fit & Beauty Collagen cps.50 LUXUSNÉ

Kombinace bioaktivních kolagenů, 6 aminokyselin důležitých pro tvorbu kolagenu a vitaminu C. 
V jedné tabletě je 1000 mg čistého kolagenu. Užívá se 2 – 6 tablet denně.

Co je to kolagen?

Kolagen je bílkovina, která tvoří většinu naší kůže, vlasů, nehtů a kloubů. Kromě toho hraje důležitou roli při udržování zdraví srdce a cév. Pro ženy je kolagen obzvlášť důležitý, protože s věkem dochází ke ztrátě kolagenu v těle a může to vést k vráskám, suché pokožce, křehkým nehtům a zhoršenému stavu vlasů a kloubů. Kolagen tvoří dlouhá vlákna, která jsou pevná, odolná a pružná. Vyskytuje se v kůži, kostech, šlachách, chrupavkách, vazivech a dalších tkáních a orgánech. Tvoří 30 % proteinů v našem těle, v kůži se vyskytuje ze 70 % a tvoří 10 % hmotnosti těla. Je zodpovědný za pevnost, pružnost a hydrataci těchto tkání, což je důležité pro správnou funkci kloubů, kůže, vlasů, nehtů a dalších částí těla. V lidském těle se nachází až 30 druhů kolagenu, nejvíce ho však tvoří typ I, II a III.

Proč jíst kolagen jako doplněk stravy?

Jíst kolagen je pro ženy vhodné proto, že podpoří zdraví kůže, vlasů, nehtů a kloubů. Existuje několik forem kolagenu – kapsle, prášek, který můžete přimíchat do jídla nebo ochucený kolagen ve formě chutného nápoje. Kapsle můžete užívat kdekoli a kdykoli, protože je lze snadno vzít s sebou na cesty. Prášek může být přidán do smoothie, jogurtu nebo jiného jídla, zatímco nápoje se často prodávají v předem připravených baleních. Nápoje jsou chuťově příjemnější než klasický kolagen v prášku. Záleží jen na vás, jaký kolagen si vyberete a jaká forma vám bude vyhovovat.

Produkce kolagenu v těle klesá po 30. roce věku. Nejrizikovější skupinou z hlediska nedostatku kolagenu jsou ženy po menopauze.

Druhy kolagenu

Existují různé druhy kolagenu, mezi které patří hovězí a mořský. Hovězí kolagen je získáván z kůže, kostí a šlach skotu, zatímco mořský kolagen je získáván z ryb a dalších mořských organismů. Na pleť a vrásky je vhodné zvolit rybí kolagen nebo kolagen s vitamínem C, který pomáhá při tvorbě kolagenu v těle a také působí jako antioxidant. S nedostatečným množstvím kolagenu klesá pružnost pleti. Nedostatek kolagenu se projevuje také na hybnosti kloubů. V těle je několik druhů kolagenu:

  • Kolagen typu I: Přibližně 90 % kolagenu v našem těle tvoří kolagen typu I. Tento typ se vyskytuje v kůži. Vyživovat kůži je vhodné zevnitř i zvenku pomocí kosmetiky. Kolagen by měli doplňovat ženy i muži.
  • Kolagen typu II: Kloubní kolagen tvoří okolo 70 % kloubních chrupavek. Vlákna tohoto kolagenu jsou delší než u kolagenu typu I. Kolagen na klouby se používá kolagen typu II v kombinaci s kolagenem typu I.
  • Kolagen typu III: Je významný při hojení ran. Má tenká vlákna, která se nejprve vytváří v hojící se ráně, než je postupně nahradí kolagen typu I.
  • Kolagen typu V: Zajišťuje pružnost cév.

Kde kolagen koupit?

Vynikající kolagen prémiové kvality koupíte na Powerlogy.cz. Tento kolagen lze přimíchat do kávy, šťávy nebo do smoothie. Je velmi jemný a silný. Balení vydrží hodně dlouho (mám to vyzkoušeno). Kolagen není nutné užívat každý den, ale měl by se užívat pravidelně (například 3x týdně). Vysoce kvalitní hovězí kolagen můžete zakoupit od značky Vital Proteins. Tento kolagen je dostupný například v lékárně DrMax.cz.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0