DOPORUČUJI

Recenze: Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí – INOVACE

Gel Tierra Verde s vůní levandule velmi jemně voní. Můžete jej využít na všechny druhy prádla. Je šetrný ke tkaninám i k pokožce. Do článku jsem připravila recenzi a hodnocení na tento přírodní gel na praní.

Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí

OBSAH

HODNOCENÍ 9.7
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
9
Ekologie
10
Jak pere
9

Vlastnosti a balení

Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí obsahuje extrakt z mýdlových ořechů. Je vhodný pro praní prádla kojenců, ekzematiků a alergiků s citlivou pokožkou. Prací gel je obohacen o voňavý levandulový olej, obsahuje čistě přírodní složky a je vhodný pro ruční praní i pro praní v automatické pračce. Obsahuje šetrné tenzidy, které účinně čistí barevné prádlo, látkové pleny a flísovou látku. Gel má certifikát Ecogarantie®, který potvrzuje jeho kvalitu a plnou odbouratelnost v přírodě. Produkt neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetickou parfemaci, enzymy, barviva ani optické zjasňovače. Je určen pro běžně znečištěné prádlo a je vhodný i pro dětské oblečení.

Gel pere dobře, ale je potřeba přidat jej do pračky více, než je uvedeno v návodu. Pokud jsem dala k prádlu pouze jedno víčko, nedokázal si poradit se skvrnami. Málo vyprané oblečení vypral dobře. Více znečištěné oblečení (například od jídla) bylo vyprané též dobře. Do jedné pračky jsem dala dvě víčka gelu = 60 ml (mám větší pračku). 🙂

Recenze: Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí - INOVACE
Recenze: Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí – INOVACE

Účinné složky

 • Neiontové tenzidy (cukerné tenzidy): Povrchově aktivní látky se používají v čisticích a úklidových prostředcích. Snižují povrchové napětí. Obklopují nečistotu a oddělují ji od povrchu, tímto způsobem čistí. Jsou čtyři základní skupiny tenzidů: aniontové, neiontové, kationtové a amfoterní. Neiontové tenzidy jsou rozpustné ve vodě a nemají náboj, což je odlišuje od aniontových. Do této skupiny patří estery, alkylpolyglykosidy a saponiny. Používají se v kosmetice, textilním průmyslu, zemědělství a potravinářství. Jsou šetrné k životnímu prostředí a snadno biologicky odbouratelné.
 • Saponin z mýdlových ořechů: Má stejné účinky jako mýdlo, avšak je šetrnější k pokožce i k životnímu prostředí.
 • Uhličitan sodný (soda na praní): Používá se jako změkčovač vody, odstraňuje pachy a čistí oblečení. Jeho použití není omezeno pouze na praní, ale může být také využit při úklidu domácnosti. Přidáním sody do domácího pracího prášku se zlepšují jeho prací schopnosti.

Dávkování

Ruční praní: 15 ml na ruční praní

Praní v pračce

Dávkování záleží na tvrdosti vody a také na znečištění prádla. Pokud máte velmi tvrdou vodu, můžete do vody přidat změkčovač. Tento změkčovač pomáhá šetřit prací gel a navíc také zajistí, aby prací gel lépe fungoval.

 • Měkká voda: 30 ml (1 uzávěr) na 4-5 kg prádla
 • Středně tvrdá voda: 45 ml (1,5 uzávěru) na 4-5 kg prádla
 • Tvrdá voda: 60 ml (2 uzávěry) na 4-5 kg prádla

Vlastnosti

 • Objem: 1000 ml
 • Vůně: Levandulová silice
 • Praní: V ruce i v pračce
 • Teplota praní: 30 °C až 90 °C
 • Dávkování: 33 dávek (MAX) / 16 (MIN)
 • Obsahuje prací sodu: ANO
Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí

Složení

5-< 15 % extrakt z mýdlových ořechů, 5-< 15 % neiontové povrchově aktivní látky, uhličitan sodný, chelatační činidlo (GLDA), glycerol, benzoan sodný, xanthanová guma, přírodní levandulová silice v biokvalitě, linalool

Ekologie

Gel má certifikát Ecogarantie, který je považován za nejpřísnější ekologický certifikát na trhu. Firmy, které získaly tento certifikát, nabízí ty nejlepší a nejbezpečnější produkty, které splňují vysoké standardy ohledně ekologie a bezpečnosti.

Kde gel koupit

Tierra Verde Prací gel s vůní levandule jsem pořídila na Econea.cz, kde si vyberete z široké nabídky kvalitní a ručně vyráběné přírodní kosmetiky.

DO E-SHOPU ♥
ECONEA AKCE MĚSÍCE: SLEVY 15 % NA VYBRANÉ ZNAČKY

♥ Výhodné akce a slevy minimálně 15 %
♥ Doprava zdarma na vybrané produkty
♥ Široký sortiment kvalitních ekologických produktů
SLEVOVÝ KÓD HHNP248 VE VÝŠI 150 KČ PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ

Stručné hodnocení

Prací gel hezky voní po levanduli, ale vyprané prádlo již není tak moc voňavé jako gel. Po uschnutí prádla není levandule cítit vůbec. K praní je vhodné přidat prací parfém nebo vonný olejíček, aby prádlo po vyprání hezky vonělo. Dále se doporučuje při praní v tvrdé vodě přidat změkčovač vody. Jedna láhev při praví v tvrdé vodě vystačí pouze na 16 praní. Pokud perete v měkké vodě nebo přidáte změkčovač, vystačí jedna láhev až na 33 praní.

TIP: Ke gelu můžete přidat přírodní prací parfém YAYA ORIGINAL. Tento prací parfém je TOP. Nejlepší, co jsem kdy vyzkoušela.

9.7 HODNOCENÍ
Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí

Gel na praní Tierra Verde má přírodní složení, obsahuje voňavou levandulovou silici. Prací gel obsahuje prací sodu a také extrakt z mýdlových ořechů. Pere dobře - dávám na jednu pračku prádla 2 víčka. Pokud dám méně gelu, prádlo není tak dobře vyprané. Je vhodné řídit se doporučeným dávkováním. Je bezpečný, má certifikát Ecogarantie.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Složení
10
Vlastnosti (vůně, hustota, množství dávkování)
9
Ekologie
10
Jak pere
9
KLADY
 • Má výborné složení.
 • Dobře pere.
 • Vhodný pro děti, osoby s citlivou pokožkou.
 • Je šetrný k prádlu i k pokožce a k přírodě.
ZÁPORY
 • Prádlo po vyprání a uschnutí nevoní (ale mně toto vůbec nevadí, dávám prací parfém a neberu jako nevýhodu).
Tierra Verde Prací gel s BIO levandulí

Šťastný nákup. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0