Jak si objednat zdravé jídlo v restauraci?

Zdravé stravování je důležité pro udržení dobrého zdraví a vitality. I když se snažíte jíst zdravě doma, může být obtížné udržet si toto předsevzetí v restauraci. Naštěstí existuje několik tipů, které vám pomohou si v restauraci vybrat zdravé a chutné jídlo.

OBSAH

10 tipů na to, jak si vybrat zdravé jídlo v restauraci

 1. Nechoďte do restaurace hladoví. Pokud budete mít hlad, budete s větší pravděpodobností jíst nezdravé potraviny, které vám dodají rychlou energii.
 2. Prozkoumejte menu předem. Mnoho restaurací má online menu, které si můžete prohlédnout předtím, než se tam vydáte. To vám dá čas na to, abyste si vybrali zdravé možnosti a vyhnuli se lákavým, ale nezdravým jídlům.
 3. Vybírejte si menší porce. V restauracích se často servírují obrovské porce, které obsahují více kalorií a tuku, než je nezbytné. Nebojte se požádat o menší porci nebo si jídlo rozdělit s partnerem.
 4. Zaměřte se na bílkoviny a zeleninu. Bílkoviny a zelenina vás zasytí a dodají vám důležité živiny. Vybírejte si grilované, pečené nebo dušené maso, ryby nebo tofu. Místo smažených příloh si dejte zeleninu na grilu, dušenou zeleninu nebo salát.
 5. Vyhněte se smaženým jídlům. Smažená jídla obsahují hodně tuku a kalorií, které mohou vést k přibírání na váze a zdravotním problémům.
 6. Omezte sladké nápoje. Sladké nápoje, jako jsou limonády a džusy, obsahují hodně cukru a kalorií. Místo nich si dejte vodu, neslazený čaj nebo kávu.
 7. Nebojte se zeptat. Pokud si nejste jisti, co si objednat, neváhejte se zeptat obsluhy na doporučení. Může vám poradit s výběrem zdravých a chutných jídel.
 8. Udělejte kompromis. Pokud máte chuť na něco nezdravého, zkuste si najít zdravější alternativu. Například si místo smažených brambor dejte pečené batáty nebo si místo smaženého kuřete dejte grilované kuřecí prsa.
 9. Vychutnejte si jídlo. I když se snažíte jíst zdravě, neznamená to, že si nemůžete vychutnat jídlo. Vychutnejte si chuť a vůni svého jídla a jezte pomalu a s rozvahou.
 10. Nepřehánějte to. Pokud si občas dopřejete něco nezdravého, není to žádná tragédie. Důležité je, abyste se stravovali zdravě v průměru.

Dodržováním těchto tipů si můžete v restauraci vychutnat zdravé a chutné jídlo, které vám prospěje.

TIP: Jestli hledáte chutná proteinová jídla s vysokým podílem bílkovin a bez cukru, vyzkoušejte Victus.cz. Nabízí chuťově velmi dobré těstoviny, slané krekry, tyčinky, koktejly, jídla s přírodními sladidly na bázi stévie, bezlepkové i bezlaktózové pokrmy.

Kde koupit zdravou výživu?

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz
Zdroj: https://www.healthline.com/, autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0