TOP 3 doplňky stravy s vlákninou: Jaké vybrat a proč?

Jaké vybrat doplňky stravy s vlákninou? Podívejte se na to, proč je vláknina užitečným doplňkem stravy a jakou vlákninu vybrat.

OBSAH

Proč vybírat doplňky stravy s vlákninou

Vláknina je nezbytným nutričním prvkem, který je důležitý pro udržení zdraví střev a celkového zdraví těla. Vláknina v potravinách se nachází v celozrnných obilovinách, semínkách, ořechách, ovoci, zelenině a luštěninách. Dostatečný příjem vlákniny může přispět k celkovému zdraví těla. Dospělí by měli konzumovat minimálně 25-30 gramů vlákniny denně. Pokud máte nedostatek vlákniny z běžné stravy, doplňky s vlákninou jsou vhodnou volbou.

Jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy je psyllium, které má vysoký obsah rozpustné vlákniny. Rozpustná vláknina se váže na vodu a vytváří želatinovou hmotu, která pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a cholesterol. Psyllium vláknina je k dispozici ve formě prášku nebo tablet a je velmi snadno stravitelná. Další oblíbenou formou doplňku stravy s vlákninou jsou tablety, které obsahují vlákninu. Tablety jsou často vyrobeny z kombinace nerozpustné a rozpustné vlákniny, což umožňuje, aby se dobře rozpouštěly a přispívaly k celkovému zdraví střev. Vyhledávanou formou je také jablečná vláknina, která je k dispozici ve formě prášku nebo kapslí.

Výhody doplňků stravy s vlákninou

Vláknina může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, regulovat hladinu cukru v krvi a podpořit zdravou střevní mikroflóru. Doplňky stravy s vlákninou mohou také pomoci s trávením. Neměly by být používány jako náhrada za zdravou stravu, ale jako doplněk k běžné stravě.

TOP 3 doplňky stravy

DÁVKOVÁNÍ
KLADY
ZÁPORY
Topnatur Psyllium
Topnatur Psyllium
250 kapslí
DO E-SHOPU
DÁVKOVÁNÍ
1-2x denně 5 kapslí
+ zapít 200 ml vody
KLADY
Příznivá cena
Dobrá kvalita
ZÁPORY
Nic
DR.POPOV Psyllium
DR.POPOV Psyllium
vláknina 500 g
DO E-SHOPU
DÁVKOVÁNÍ
1 – 2 čajové lžičky
(2,5 – 5 g) vlákniny
KLADY
Nízká cena
Kvalitní produkt
ZÁPORY
Chuť
DR. POPOV Psyllium
DR. POPOV Psyllium
probio 120 kapslí
DO E-SHOPU
DÁVKOVÁNÍ
2-3 x denně 2-3 kapsle
+ zapít 250 ml vody
KLADY
Dobrá kvalita
Užívá se málo kapslí za den
ZÁPORY
Vyšší cena

Jakou vybrat vlákninu?

Zvolit můžete vlákninu v sypané formě a nebo v kapslích. Zkoušela jsem obě formy. U vlákniny v sypané formě je výhodou nižší cena, ale nevýhodou je chuť a také objem, který musíte sníst. Mně osobně sypaná vláknina nechutnala a i v jogurtu mi vadila. Kapsle jsou na užívání příjemnější. Ale zde je nevýhoda, že kapslí je třeba spolknout hodně. To může někomu vadit. Mně více vyhovuje spolknout kapsle než sypanou vlákninu, avšak každý to může mít jinak. Porci vlákniny je třeba zapít větším množstvím vody – cca 200 až 250 ml.

  1. Topnatur Psyllium – Psyllium absorbuje vodu až 20x více v porovnání se svou hmotností. Po smíchání s vodou hodně nabobtná, vytvoří měkký gel a dále bobtná v trávicím ústrojí. Zvyšuje objem stolice a podporuje šetrný pohyb střevního obsahu. Optimalizuje fyziologickou funkci trávicího traktu, tenkého a tlustého střeva. Vhodná pro dlouhodobé i krátkodobé užívání. Jedno balení vydrží měsíc. Za dobrou cenu ji koupíte na Drmax.cz a také v e-shopu Lekarna.cz. Pokud vám nevadí vláknina v prášku, můžete vyzkoušet Topnatur Psyllium sypané, které je výrazně levnější než kapsle.
  2. DR.POPOV Psyllium V jednom balení je 500 gramů vlákniny, která vydrží 50 – 100 dní v závislosti na dávkování. Denně se užívá 1 – 2 čajové lžičky (2,5 – 5 g) vlákniny. Vláknina se zamíchá do sklenice vody (30 ml na každý 1 g psyllia). V trávicím traktu zvětšuje až 40 x svůj objem.  Psyllium koupíte za příznivou cenu na Lekarna.cz nebo na Drmax.cz.
  3.  DR. POPOV Psyllium probio 120 kapslí – Denně se užívá 4 – 9 kapslí. Jedna kapsle obsahuje 650 mg Psyllia Dr. Popova. Vlákninu je nutné podávat alespoň 1 hodinu od ostatních doplňků stravy. Kapsle jsou doplněné o přátelské bakterie (Lactobacillus, Bifidobacterium). Za dobrou cenu jsou dostupné na Lekarna.cz, kde je na výběr velké množství vlákniny od značky DR. POPOV.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0