Cvičení v zimě venku? Je to dobrý nápad?

Je cvičení venku v zimě dobrý nápad? Zatímco chladné počasí a sníh vás mohou odradit, venkovní cvičení v zimě může mít mnoho výhod a může vás příjemně osvěžit a tak zvaně nakopnout.

OBSAH

Proč cvičit v zimě na čerstvém vzduchu

Cvičení na čerstvém vzduchu má řadu přínosů pro fyzické a duševní zdraví. I krátká fyzická aktivita venku vám může zlepšit náladu, snížit stres a úzkost a zvýšit pocit štěstí díky uvolňování endorfinů. Sluneční světlo dodává energii a podporuje produkci vitamínu D, který je důležitý pro zdraví kostí a imunitní systém. Cvičení venku v zimě přináší nové výzvy a motivace. Překonávání překážek (chladné počasí, sníh), může posílit vaši odolnost a vytrvalost. Kromě toho můžete zkoušet různé aktivity, jako je běh na sněhu, sjezd na saních nebo bruslení. Venkovní cvičení v zimě může být skvělým způsobem, jak se vyhnout přeplněným tělocvičnám a snížit riziko šíření infekcí. Venkovní prostor poskytuje lepší ventilaci a snižuje pravděpodobnost blízkého kontaktu s ostatními lidmi, což může být obzvláště důležité během chladného období.

Větší spalování kalorií

Cvičení v chladném počasí může vést ke zvýšenému spalování kalorií. Když se tělo snaží udržet teplotu, spaluje více energie. Navíc cvičení na nestabilním povrchu, jako je sníh nebo led, zapojuje více svalových skupin a může posílit koordinaci a stabilitu. Přestože cvičení venku v zimě přináší mnoho výhod, je důležité pamatovat na určité bezpečnostní opatření. Oblékání v teplých vrstvách, ochrana hlavy, rukou a nohou a hydratace jsou klíčové pro udržení pohodlí a zdraví při cvičení v chladném počasí. Kde koupit kvalitní oblečení? Za příznivou cenu koupíte oblečení na běhání na Sportisimo.cz.

Kde koupit zdravou výživu?

  • Zdravou výživu koupíte v různých e-shopech. Velký výběr najdete například na Aktin.cz, na Brainmarket.cz a na Košík.cz .
  • Vynikající a cenově dostupné ořechy pořídíte v e-shopu Ochutnejorech.cz.
  • Lahodné oříškové krémy a nebo müsli koupíte na Powerlogy.cz.
  • Vynikající kolagen a proteiny najdete v e-shopu Skinny.cz a také v e-shopu Naturalprotein.cz.
  • Nezapomeňte se podívat do článku: 8 tipů, kde nakoupit online zdravé potraviny levně. Zde najdete podrobnější přehled e-shopů se zdravou výživou.
  • TIP: Jestli hledáte chutná proteinová jídla s vysokým podílem bílkovin a bez cukru, vyzkoušejte Victus.cz. Nabízí chuťově velmi dobré těstoviny, slané krekry, tyčinky, koktejly, jídla s přírodními sladidly na bázi stévie, bezlepkové i bezlaktózové pokrmy.

Držím vám palce. 🙂

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0