Recenze knihy: Strašení v Rookwardu (Darcy Coates) – 7.díl

Strašení v Rookwardu od Darcy Coates je sedmým dílem série Strašidelných domů, která nabízí lehce strašidelné a napínavé duchařiny. Hlavní postavou je Guy, který objeví na půdě své matky dědické listiny k opuštěnému domu Rookward. S nadějí na získání majetku a nový začátek se rozhodne domem začít obchodovat. Rookward skrývá strašlivou minulost a není tak opuštěný, jak se na první pohled zdá. Guyův příběh skýtá poměrně podobnou autorskou předlohu jako příběhy z minulých knih. To může být mírným zklamáním pro ty, kteří očekávají něco nového. Přestože kniha dokáže čtenáře zabavit, považuje se za nevyužitý potenciál, který by mohl být lépe propracován.

Samotný dům Rookward je skvělým duchařským stavením, které vzbuzuje strach a nejistotu. Příběh o posedlé a zahořklé ženě, která straší v domě, působí napínavě a s každou stránkou se zvyšuje napětí. Jedním z problémů může být i opakující se schéma, kdy hlavní postava s minimem peněz náhodou získá levný dům s temnou minulostí, ačkoli by si měla uvědomit, že v něm něco není v pořádku. Konec knihy je podobný předchozím dílům. Hezky vypadají ilustrace, které přidávají na atmosféře. Nicméně, některé z nich mohou být mírným spoilery dopředu, což by mohlo zklamat některé čtenáře.

Kniha nabízí zajímavou a lehce strašidelnou četbu, ale může trochu zklamat ty, kteří očekávají něco nového nebo odlišného od předešlých dílů série.

Více informací

Série: Strašidelné domy
Žánr: Literatura světová, Horory
Vydáno: 2022, Fobos
Originální název: The Haunting of Rookward House, 2017
Překlad: Kateřina Elisová
Počet stran: 244
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-277-0362-3

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ.

Strašidelné domy

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0