Recenze knihy: Mstitel (Jan-Erik Fjell) – 3. díl

Kniha Mstitel (v originále Hevneren, 2013) je třetím dílem z detektivní série vyšetřovatele Antona Brekka od autora Jana-Erika Fjella. Příběh začíná, když je Anton degradován na policejní oddělení ve Fredrikstadu poté, co je účastníkem policejní razie v nelegálním pokerovém klubu. Společně se svým staronovým parťákem Magnusem Torpem se zúčastní vyšetřování vraždy. Postupně se ukáže, že vraždil sériový vrah.

Kniha se vrací do roku 1961 do San Francisca. Mladý norský vězeň Daniel Larsen přichází do věznice Alcatraz, aby si odpykal doživotní trest. Třicet tři let poté navštíví Alcatraz mladý norský pár. Ten se setká s Američanem Williamem, který jim vypráví příběh norského vězně, kterého tam potkal. Autor se zaměřuje na postavu Antona Brekkeho a přináší čtenářům zajímavé zápletky a spletitou síť postav. Kniha byla přeložena do několika jazyků a získala uznání kritiků a knihkupců. Autorova předchozí díla nadchnou čtenáře promptně popsaným detektivním vyšetřováním, vtipným severským humorem, složitými zápletkami a postavami. Přičemž rozuzlení čeká čtenáře až na samotném konci. Se třetím dílem autor zraje jako víno a předloží čtenáři román dovedený do dokonalosti. V této knize nejsou nedotažené detaily. Autor konzultoval své dílo s kriminalisty, lékaři a dalšími odborníky a podtrhl věrohodnost příběhu.

Fjell v knize využívá, podobně jako Camilla Läckberg, dvou zdánlivě nesouvisejících příběhů, které se na konci spojí v jeden. Autor čtenáře překvapí, je vtipný, realistický, plný zvratů a napětí. Třetí díl Mstitel stojí za přečtení.

Více informací

Série: Detektiv Anton Brekke
Žánr: Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno: 2020, Omega
Originální název: Hevneren, 2013
Překlad: Martin Nagy
Počet stran: 432
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Pavel Tůma
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7585-190-1

KNIHU KOUPÍTE VÝHODNĚ NA KNIHYDOBROVSKY.CZ. AKČNÍ BALÍČEK ČTYŘ KNIH NAJDETE ZDE.

Série Anton Brekke

PS: Tuto knihu mám v Kindlu jako e-knihu, proto není vyfocena tak, jak jste zvyklí.

Hrasekvlusku.cz, Zdroj: autorský článek

ZNAČKY:

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0