7 Tipů na nejlepší semena na domácí klíčení

Klíčení semen je snadné, naučí se jej každý snadno a rychle doma. Klíčky jsou bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty. Váháte nad tím, jaká semena vybrat? Do článku jsem připravila tipy na nejlepší a nejprodávanější semena na domácí klíčení.

OBSAH

Hrášek

Hrášek je výborným zdrojem bílkovin, vlákniny a vitamínu C. Klíčení hrášku zvyšuje obsah enzymů a vitamínů, což přispívá k lepší stravitelnosti. Hrášek je jednou z nejoblíbenějších plodin na domácí klíčení. Je to proto, že klíčí snadno, má příjemnou chuť a je cenově dostupný. Hrášek vyklíčí za 2-3 dny a lze jej přidat do salátů, pomazánek, sendvičů nebo polévek. Kvalitní BIO hrášek na klíčení najdete na Lekarna.cz.

Mungo BIO – fazole na klíčení

Fazole mungo jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu. Jsou lehce stravitelné a přidávají pikantní chuť do jídel. Můžete je použít v polévkách, salátech nebo je přidat do wok pokrmů či polévek. Mungo fazole mají příjemnou, ořechovou chuť. Klíčí za 2-3 dny.

Ředkvička BIO – semena na klíčení

Ředkvička je skvělým zdrojem vitamínu C, vápníku a antioxidantů. Naklíčená semena chutnají podobně jako ředkvičky, jsou pikantní a zároveň svěží. Klíčky skvěle chutnají v sendvičích, na chlebu, v pomazánkách nebo jimi můžete ozdobit polévku. Ředkvičky klíčí za 3-4 dny. Semena ředkvičky v BIO kvalitě najdete na Notino.cz.

Řeřicha BIO – semena na klíčení

Řeřicha je bohatá na vitamíny A, C, K a minerály. Klíčení řeřichy zvyšuje obsah živin a vytváří jemnou, oříškovou, chuť. Můžete je přidat do smoothies, sendvičů nebo je můžete použít jako podklad pro sushi. Řeřicha klíčí za 3-4 dny. Vynikající semínka řeřichy najdete na Notino.cz.

Ředkev čínská růžová BIO – semena na klíčení

Ředkev čínská růžová přináší do klíčků svou pikantní a svěží chuť. Je bohatá na vitamín C, K, A, draslík a antioxidanty. Má příjemnou, sladkou chuť, která se hodí do salátů, pomazánek, sendvičů nebo polévek. Ředkev čínská růžová klíčí za 3-4 dny.

Brokolice Raab BIO – semena na klíčení

Brokolice Raab je plná vitamínů, minerálů a antioxidantů. Klíčení těchto semen přidává do jídel delikátní, zelenou chuť. Brokolicové klíčky jsou skvělým doplňkem do salátů, těstovin nebo omáček. Má příjemnou, sladkou chuť. Brokolice Raab klíčí za 3-4 dny.

Směsi semen na klíčení

Směsi semen na klíčení jsou skvělou volbou, pokud si chcete vyzkoušet různé druhy klíčků. Vybrat si můžete různé směsi. Například:

  • Směs semen na klíčení – brokolice, ředkev růžová, jetel: Tato směs poskytuje pestrou paletu chutí a živin. Brokolice dodávají zelený nádech, ředkev růžová pikantnost a jetel jemnou chuť. .
  • Směs semen na klíčení – ředkvička, mungo, alfalfa: Tato směs kombinuje ostrou chuť ředkvičky, oříškovou chuť munga a svěží chuť alfalfy. Je vhodná do salátů, sendvičů nebo jako výtečná ozdoba na polévky.

Starat se o klíčky je snadné. Postačí mít speciální klíčící misku, které udržuje optimální vlhkost (více informací o miskách na klíčení jsem připravila do článku: V čem klíčit semínka doma? Zkuste nakličovací misky i nádoby). Semena klíčí obvykle během několika dní a jsou připravena k jídlu. Přidávání čerstvých klíčků do stravy je skvělým způsobem, jak získat živiny, zlepšit chuť pokrmů a podpořit zdraví.

Jak pečovat o klíčky

Péče o klíčky je snadná. Stačí je umístit do misky s vodou a nechat je klíčit na teplém místě. Klíčky je třeba zalévat dvakrát denně a jednou denně proplachovat pod tekoucí vodou. Klíčky jsou připraveny k snědku, když mají asi 1-2 cm.

Proč klíčky jíst?

Klíčky jsou zdravou a výživnou potravinou, která je bohatá na vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty. Jsou také cenově dostupné a snadno je můžete pěstovat doma. Velký výběr klíčků a nádob na klíčení najdete v e-shopu Lekarna.cz.


Šťastný nákup. 🙂

Hrasekvlusku.cz

Hrasekvlusku.cz
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0